e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Vespasián: Falešný římský bůh

Robert Fabbri

169 Kč

  Formát titulu:
  Vespasián: Falešný římský bůh epub, pdf, mobi
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 383
  Nakladatel: BB Art
  Série: Vespasián
  Díl: 3.
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  CALIGULA SE NA TRŮNĚ CHOVÁ JAKO BŮH NEŘESTI

  Vespasiána čeká výprava s cílem uloupit jeden z nejslavnějších artefaktů starověkého světa. I když uspěje, dojde nakonec ke zradě tak velké, že se její dozvuky ponesou i v dalších pokoleních.

  Třetí román autorovy série o Vespasiánovi začíná roku 34. Kvestor Vespasián slouží na odlehlé výspě Římské říše, řeší místní problémy a hájí římský způsob života. Ale politické události v Římě – Tiberiova vzrůstající pomatenost a zhýralost i prohlubující se obilná krize – ho přivádějí zpět.Když se císařem stává Caligula, je Vespasián přesvědčen, že se situace zlepší. Místo toho je svědkem toho, jak se ze zářící římské hvězdy postupně stává zpustlý šílenec toužící po krvi. Okázalé přesvědčení, že je bohem na zemi, incestní vztah se sestrou a k smrti vyděšený senát nejsou nic proti Caligulovu nejambicióznějšímu plánu.

  K jeho uskutečnění císař potřebuje historický předmět, který mu musí někdo přivézt z Alexandrie. Tam je ho ovšem třeba ukrást z přísně střeženého místa – a tímto úkolem Caligula pověří Vespasiána.

  Robert Fabbri se narodil roku 1961 v Ženevě. Studoval na Christ’s Hospital School v Horshamu a pak na Londýnské univerzitě, kde poté přednášel dramatická a scénická umění. Dvacet pět let působil ve filmu a televizi, mimo jiné se jako pomocný režisér podílel na filmové sérii Hornblower a na snímcích Hellraiser, Vysoká hra patriotůBilly Elliot. V současnosti se věnuje své lásce – starověkým dějinám a psaní historických románů.

  Je autorem sedmi svazků cyklu Vespasián, z nichž tři vyšly i česky, s podtituly Obránce Říma, Římský popravčíFalešný římský bůh. Kromě románu Arminius: The Limits of the Empire napsal také řadu povídek vydaných jako e-knihy.

  Od dětství miluje starověké válečné hry a nyní už vlastní sbírku více než tří a půl tisíce ručně malovaných cínových vojáčků. Žije střídavě v Londýně a Berlíně.

  Více o autorovi a jeho knihách čtěte na http://www.robertfabbri.com


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme