Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Velký výkladový slovník soudnělékařské terminologie

Miroslav Hirt, František Vorel, Petr Hejna, kolektiv a

297 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Medicína, zdravotnictví
  Počet stran: 168
  Nakladatel: Grada
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: pdf
  Výkladový slovník soudního lékařství je určen všem, kteří se pohybují v oblasti lékařských forenzních věd. Více než 3 200 hesel využijí nejen lékaři, kteří se ve své praxi setkávají s násilnou trestnou činností (soudní lékaři, chirurgové, traumatologové, ortopedi, psychiatři), ale i další odborníci: z lékařských a přírodních věd především toxikologové a genetici, z právních věd policisté, soudci, státní zástupci i obhájci a z technických věd zejména balistici a znalci z oboru silniční dopravy.

  Slovník přináší všem zájemcům orientaci v terminologii lékařských forenzních věd se zárukou odbornosti, přesnosti a srozumitelnosti svých výkladů. Na sestavení slovníku se podíleli přední čeští a slovenští odborníci z daných oborů. Jednotlivá hesla doplňují odkazy na korespondující odborné pojmy v celostátní oborové učebnici Soudní lékařství I. a II. díl (hlavního autora), v nichž se čtenář může zpravidla seznámit s bližšími podrobnostmi a souvislostmi pojícími se s konkrétním heslem.

  V České republice dílo obdobného charakteru vychází jako samostatná knižní publikace vůbec poprvé.

  Slovník recenzoval význačný soudní lékař evropského formátu a emeritní přednosta Ústavu soudního lékařství v Ženevě prof. MUDr. Oldřich Fryc.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme