e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Ve stínu Hvozdu

Naomi Noviková

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 488
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Fantasy román, za který autorka obdržela cenu Nebula. 

  Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Na hranici její domoviny však stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě dopadá na její život.  

  Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají lidé z údolí na chladného a nevypočitatelného čaroděje, známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduje hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna dívka, která se poté už nedokáže vrátit zpátky do údolí a je z něj navždy vykořeněná.  

  Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý tuší, že tentokrát si Drak vezme její nejdražší přítelkyni Kasiu — krásnou,hodnou, statečnou Kasiu, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného... 

  –––

  Kniha Ve stínu Hvozdu obsahuje všechno, co mám na stylu psaní Naomi Novikové rád, a ještě navíc je v ní přítomná magie starého světa a příchuť temného pohádkového příběhu.
  - Patrick Rothfuss, spisovatel

  Velmi příjemná fantasy s potenciálem stát se moderní klasikou. Živé postavy odrážejí i své pohádkové předlohy, ale jsou založeny na ambivalenci reálného světa, díky níž je tato kniha vyzrálá a dospělá.
  - The New York Times

  Ve stínu Hvozdu si může nárokovat titul nejlepší knihy, jakou jsem letos četla. Dojemná, srdcervoucí a uspokojivá. Mám pocit, že na podobný fantasy román jsem čekala celý život.
  - npr.org


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Markéta Forejtová

12. 02. 2020

Autorka zkombinovala zajímavé pojetí magie, osobitou hlavní hrdinku i originální svět. Celá kniha na mě ale působila jako shrnutí děje nějaké ságy - dělo se toho hrozně moc, příběh se posunoval moc rychle anebo na mě padalo příliš mnoho vysvětlení najednou. Líbil se mi záměr i zpráva, kterou se autorka snažila předat, ale nějak ke mně nedolehla s takovou intenzitou, jakou bych čekala.


Doporučujeme