Ve stínech

G. R. Halliday

239 Kč

Kategorie: Světové krimi
Světová literatura
Thrillery
Počet stran: 392
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2020
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

V mlhách Skotské vysočiny, které se převalují nad hrbolatými poli a průlivem Minch, se na horizontu ztrácejí ostrovy a z osamělých domů mizejí lidé…

Šestnáctiletý Robert přijde domů pozdě, jako obvykle se pohádá s otcem a zavře se v pokoji. Pak beze stopy zmizí. Stejně jako před několika týdny jeho matka.

Inspektorka Monica Kennedyová vyšetřuje případ těla, které bylo nalezeno na severozápadním pobřeží Skotské vysočiny. Intuice jí napovídá, že jednou smrtí tento případ rozhodně neskončí.

Sociální pracovník Michael Bach si zase dělá starosti o svého mladého klienta Nichola Morgana. Už sedm dní ho nikdo neviděl a Michaelovi od něj přišla podivná esemeska.

Monica se snaží chytit vraha, který číhá ve tmě, a Michael pokračuje v zoufalém pátrání po Nicholovi. Doufá, že ho najde dřív, než děsivý vrah znovu udeří.

––––

Kniha plná nečekaných zvratů a falešných stop. […] Autor obratně využil působivé prostředí Skotské vysočiny a tím dodal příběhu pocit tajemna a nebezpečí.
NB Magazine

Vtom Ellie znovu zakňučela. Náhle se vztyčila, seskočila z postele a toporně se došourala k oknu. Ohlédla se a podívala se na něj, bělma měla větší než obvykle. Začala se hrabat v haldě jeho prádla, které leželo u okenního parapetu.
„Copak je, Ellie?“
Robert si uvědomil, že mumlá a po bradě mu tečou sliny. Chtěl si pusu utřít, ale ruka ho neposlechla. Zachvátila ho panika. Pokusil se na posteli posadit, ale nemohl se ani hnout.
Zaječel.
Ale z úst mu vyšel jen šepot. Znovu se pokusil vstát. Jakmile pochopil, že nemůže ani pohnout krkem nebo zvednout prst, zmocnila se ho čirá hrůza.
„Tati, prosím tě, pomoz mi,“ snažil se zakřičet. Ale slova mu uvízla v krku.
Tati. Prosím tě.
Všechny ty ošklivé věci, které otci řekl.
Televize přestala hlučet. Robert zaslechl cvaknutí. Otec zhasínal světla v obýváku a dole na chodbě.
Ellie se rozštěkala.
– ukázka z knihy


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme