e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

349 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 1096
  Nakladatel: Triton
  Rok vydání: 2014
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Rovnováha věčné války bohů ve Valhale je narušena příchodem nordických pilotů padlých na západní frontě roku 1917. Ódin doufá s jejich pomocí získat převahu nad Súrtovými okřídlenými draky, díky nimž byl doposud pán Múspellu vládcem vzduchu. Proto se sestřelený stíhací letoun Albatros poručíka Arnima rytíře von Gallwitz nezřítí k zemi, ale je Ódinovou dcerou valkýrou Reginleif přenesen i s pilotem do zásvětí. Avšak ani druhá strana nepohrdá pomocí zvenku a v Súrtově armádě se objevují miliony německých vojáků padlých na frontách druhé světové války. A ambice jejich vůdců nejsou menší, než jak je známe z učebnic našeho dějepisu.

  V intrikách soupeřících stran je obtížné se dobrat jistoty, kdo je strůjce a kdo jen nástroj v cizích rukách, zda světové války byly příčinou převratných změn nebo jen prostředky v dalekosáhlých plánech gigantické hry bohů, démonů, zasvěcenců esoterických nauk z tajné lóže Thule a lidí posedlých touhou po moci. To, co začalo ve Valhale, pokračuje na Zemi, kde vládne Černý řád vítězných nacistických nekromantů, jejichž hlavní snahou je nedopustit, aby se svět vrátil do doby před jejich příchodem – zabránit, aby bludná větev času, na niž svět odklonil osudem předurčený Dveřník, odpadla a zanikla v nicotě.

  Monumentální sága Františka Novotného rozvíjí před čtenářem možné budoucnosti (a minulosti) našeho světa a hlavně českých zemí a českého národa.

  Válka, kterou kniha začíná, vypukla právě před sto lety a byla určující pro novodobé dějiny západní civilizace. Autor nám prostřednictvím svého alter ega Franze Karst-Nowotnyho dá nahlédnout do několika variant možného českého osudu, s jeho hrdiny můžete prožít jak český sen, tak nejhorší noční můry našeho národa. Jeho osudy též slouží autorovi, aby mohl vynést soud nad celým krátkým dvacátým stoletím, první světovou válkou počínaje a rozpadem SSSR konče, nad onou „bludnou větví času“, do níž svět přivedla existence dvou obludných totalitních režimů v komunistickém Rusku a nacistickém Německu.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Miroslav Hylš

06. 05. 2014

Malá ukázka, všimněte si dvojitých mezer... těch je v knize nespočítatelně!!! „ Draupni máš přece ty.“ „Do Helu tě samozřejmě doprovodím.“ „Ty jsi se zbláznil,“ překvapený Grímni sklesl na beton vedle Lokiho. „Víš, co to znamená? Pro nás oba?“ „Ano,“ ušklíbl se Loki. „Asi se nevrátíme. Protože bez klíče má nemilosrdná dcera nepustí nazpět ani mě.“ Tak mi řekněte, proč mám za toto platit, když pak zjistím, že kdejaký blbý warezák s amatérsky provedeným OCR odvede lepší práci? Jsem opravdu rozčarován :-(


Doporučujeme