e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Česká republika byla nedávno zařazena Mezinárodním měnovým fondem do kategorie vyspělých zemí. Oficiálně jsme mezi státy jako Kanada nebo Dánsko. Naše měna patří mezi nejtvrdší na světě, finanční trhy vysoce hodnotí české dluhopisy, banky netrpí krizí a země má silný obchodní přebytek.

Jak je potom možné, že státní rozpočet je v trvalém schodku? Proč korupci a plýtvání vidíme doslova na každém kroku a lidé nemají pocit, že se jim žije lépe?

Někde je něco v nepořádku.

Nepořádek je zakódován do politického systému. Volič je nucen házet do urny kandidátky bez velké možnosti ovlivnit složení Poslanecké sněmovny. Poměrný volební systém vytváří permanentní nestabilitu. Stálý chaos je příležitostí pro korupci. Pak je třeba zvyšovat daně.

Samozřejmě, mohli bychom mít vyrovnaný rozpočet a daňová zátěž by mohla i klesnout. Museli bychom mít systém, kde každý politik je volen přímo a je odvolatelný. Bez feudálních poslaneckých imunit. Ústavu, která nemá zabudované vnitřní konflikty a není logicky sporná. Ústavu, která obsahuje bariéru proti plýtvání a zadlužování.

Když vám permanentně „padá“ beznadějně zavirovaný počítač, když jen jeho samotné fungování spotřebuje většinu systémových zdrojů, je načase instalovat nový operační systém. Totéž platí pro stát. Je třeba prosadit novou ústavu.

Kategorie: Finance, daně a účetnictví
Počet stran: 128
Nakladatel: Pistorius a Olšanská s.r.o.
Rok vydání: 2012
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-870-5380-5
Dostupný formát: epub, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme