Umění radosti

Goliarda Sapienza

289 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Světová literatura
  Společenské romány
  Počet stran: 583
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Vášnivá a amorální Modesta je jednou z nejživějších literárních hrdinek dvacátého století. Při dějinných i osobních bouřích ji chrání zvláštní neporazitelný talisman — umění radosti.

  Přišla na svět v malé sicilské vesničce v chudé rodině a v ještě chudší zemi prvního ledna 1900 — ve stejný den jako nové, dvacáté století. Holčička, jež už v dětství objevila tělesnou slast, ví, co chce, a neváhá se o to porvat. Jméno Modesta v italštině znamená všechno, čím ona není — pokorná, mírná a smířená s tím, že nikdy nedosáhne toho, po čem touží. Takovou ji chtěli mít — ale ona je divoká a nezkrotná. Z kláštera, kde ji vychovávaly řádové sestry, se dostává do šlechtického paláce, kde se díky svému talentu a cílevědomosti prostřednictvím sňatku stane hlavou rodiny.

  Emancipace žen, volná láska, homosexuální vztahy, násilí, přetvářka, nemoci, potraty a nemanželské děti, všudypřítomná bezohledná mafie, fašismus dusící svobodnou kulturu, války, politické ideje infikované nemilosrdnou ideologií… Modesta proplouvá dějinami celého dvacátého století se svobodnou myslí i neuvěřitelnou odvahou a nebojí se vydat proti proudu.

  -----

  Velkolepý příběh vynalézavé ženy.
  – The New Yorker

  Román Umění radosti více než dostojí svému názvu — je stejně tak podvratný, výstřední a neodolatelný jako jeho hlavní hrdinka.
  – The Independent

  Od svého výbušného a zneklidňujícího úvodu až po klidné tempo lyrického závěru je román Umění radosti plný vášně, idejí, dobrodružství a tajemství.
  – The San Francisco Chronicle


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme