e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Tajemství papežovy knihovny: Giordano Bruno

Mik Peterman

66 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 592
  Nakladatel: Better-M, s.r.o.
  Série: Tajemství papežovy knihovny
  Díl: 3.
  Rok vydání: 2014
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Zajímavá historie druhé poloviny 16. století podbarvená napětím a úvahami o smyslu života – to je hlavní náplň závěrečného dílu trilogie Tajemství papežovy knihovny.

  Mladý Giordano Bruno, ústřední postava románu, zbytečně moc čte a přemýšlí. Přestává být poslušným dominikánským mnichem a za své názory je obžalován ze 130 porušení církevních pořádků. Aby se vyhnul trestu, tajně opouští římský klášter. Začíná se jeho životní pouť četnými evropskými univerzitami, je pozván dokonce i k audienci u francouzského krále Jindřicha III., anglické královny Alžběty I. a císaře Rudolfa II. Na své cestě získává množství poznatků z učených knih ale i z tajných pramenů. Snaha po vědění však přivolává zradu.

  Giordano Bruno končí svou badatelskou pouť v inkvizičním vězení benátské republiky. Papežský stolec nepřipustí, aby tento mimořádný učenec zůstal dlouho i se svým tajemstvím mimo jeho vliv. Dramaticky si na Benátčanech vynutí vydání Giordana Bruna do Vatikánu, aby dalších dlouhých sedm let mohl spolu s několika kardinály papežské kurie připravovat Reformu nebes…


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme