Výjimečný román o tajemství, vztazích a nutnosti zapomínat.

Grafická designérka Anna a její partner Nel vyrůstali v době blahobytu, takže když ve Španělsku udeří ekonomická krize, obrátí se jejich život vzhůru nohama. Jakmile jeden z nich přijde o práci, musí se naučit uskromňovat, a navíc řeší další důležitou otázku — Anna stojí na prahu čtyřicítky, a pokud chce mít s Nelem dítě, nesmí to odkládat. Jenže stejně silně jako po dítěti touží Anna i po svém o osmnáct let mladším milenci, díky kterému uniká z šedivé reality. Každé jejich setkání má být tím posledním, a přece vždy následuje další. Anna prožívá vnitřní boj. Ví, že by měla cítit vinu, ale cloumá jí jen vztek vůči okolí i vůči sobě samé, a uzavírá se tak do bludného kruhu. Kořeny jejího trápení však možná sahají mnohem hlouběji, než si je ochotna připustit.

-----

Tohle se může stát jenom někomu, jako je Anna, kdo život vždycky vnímal v souvislé rovině, očima pouhého diváka. Svět je zvláštní místo, místo těch druhých. Od dobrých herců, od těch opravdových, se Anna učí, dělá si poznámky, jak žít ve svém letovém simulátoru. Krize byla příliš náhlá změna na to, aby ji zcela přijal někdo, kdo už třicet let studuje mechanismy té druhé reality: té, o níž slibovali, že bude určitě fungovat. Té, jež patřila dětem demokracie, které by si komplikace v průběhu křivky ve svém grafu neuměly ani představit. Uč se a budeš mít dobrou práci. Pořiď si byt, cihla bude mít hodnotu vždycky. Vystuduj, pracuj, vezmi si úvěr, cestuj, konzumuj, založ rodinu. Kde nastala chyba? Musela tenhle propad křivky přece vidět dávno předtím, než propustili Nela. Teď byla někde mezi cestuj a založ rodinu. Byl to pomalý pokles — ale setrvalý, ohlašující se už dva tři roky. Ale Anna byla zaseknutá v počátcích setrvačnosti, v prvním Newtonově zákonu. Jak si toho mohla nevšimnout?
- ukázka z knihy

Překladatel: Marta Čtvrtníčková
Kategorie: Společenské romány
Počet stran: 359
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 978-80-757-7148-3
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

E-knihy snadno a bez čekání
Jak číst e-knihy

E-knihy lze číst na čtečkách, běžných smartphonech, tabletech i počítačích. Více info v našem průvodci světem e-knih.

Na čem číst e-knihy

E-knihy nabízíme ve formátech epub, mobi a pdf. E‑knihy lze číst na většině běžných multimediálních zařízeních, kde je instalovaná software čtečka, či aplikace podporující zmíněné formáty. Zdali je e-kniha ve všech formátech záleží výhradně na nakladateli.

E-knihy lze číst na
 • smartphonech Android nebo iOS
 • tabletech
 • stolních počítačích
 • speciálních čtečkách e-knih (Pocket Book, Kindle, atd.)
Stažení e-knihy do vašeho zařízení
 • systém vás během nákupu vyzve k založení účtu a automaticky vytvoří vaši knihovničku
 • jakmile dokončíte nákup a proběhne platba, e‑kniha se objeví ve vaší knihovničce
 • v knihovničce kliknete na formát, který požadujete stáhnout a e‑kniha se stáhne do vašeho zařízení
 • z knihovničky můžete rovněž e-knihy zasílat rovnou do vaší čtečky. Proces odeslání naleznete v naší nápovědě
Co je to knihovnička
 • knihovnička je užitečný nástroj ke stahování, vyhledávání a organizaci e-knih i audioknih
 • knihovničku získáte zdarma při registraci
 • najdete ji po přihlášení v pravém horním rohu
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 399 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

37%
12 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Palmknihy 100%

Marie Valášková
13.07.2018

"Každý večer se v oknech, na balkonech a na terasách jednoho města rozsvítí tisícovky obrazovek....Na tři sta tisíc tajemství kolujících rychlostí milonů bitů za sekundu...a ihned odpovídají příslušná protitajemství...nazítří ráno se všude na zemi, rozsvítí jiné obrazovky...Všechna ta energie se kompenzuje opačnou energií, jež udržuje svět v rovnováze. Která část této energie směřuje ven a která dovnitř?...Všechno lidské konání je od rána do večera poháněno jasnou energií, ale také energií temnou, skrytou. Když jedna vyvažuje druhou, je nastolena rovnováha..." Úsek života - od února do srpna - mladé ženy Anny, který vypráví ze svého pohledu. Anna, která moc nemluví, spoustu věcí si nechává pro sebe, nekomunikuje se svými přáteli, se svým mužem ani se svou švagrovou... Celou knížkou mne provázely rozporuplné pocity - je mi Anny líto - chápu jí - je mi nepříjemná - obdivuji ji - nemá jednoduchý život- atd. Možná, že některé pasáže jsem úplně nepochopila nebo mi to "secvaklo" až nad posledními řádky. Zpočátku jsem čekala trochu jiný vývovj - podle názvu knihy jsem stále čekala nějakou milostnou zápletku, sokyni v lásce, pak možná i sokyni v osobě Laury, švagrové Anny. Laura, která má velmi zvláštní vztah ke svému bratrovi, je také zajímavá osobnost, vypadá to, že umí také dobře skrývat. Styl autorky knihy mi hodně připomínal Annu Gavaldu a její knihy, asi nejvíc Billie. Nebylo to lehké čtení, zpočátku mi dost dlouho trvalo než jsem se začetla, ale to bylo možná i tím, že jsem četla na školení a špatně jsem se soustředila. Rozhodně ale nelituji, že jsem knihu četla, i když na mne působila velmi smutně. Skoro si kladu otázku zda aktéři mají pro co žít. Není tam mnoho optimismu, i když ani okolnosti nejsou optimistické. Ekonomická krize, která v té době ve Španělsku dosahuje vrcholu, nedává mnoho nadějí do budoucnosti. Všichni kolem Anny pomalu přichází o práci, ona sama zatím má svou práci grafičky. Vztah ale mezi ní a její "chlebodárkyní" je zvláštní. Já sama rozhodně nejsem žádný extrovert, ale asi jsem si představovala mladou generaci ve Španělsku trochu jinak. Některé dialogy, které vedou mladí lidé na pláži u moře či na návštěvě na statku na mne působily zvláštně - cítila jsem velikou frustraci. Autorka ale dialogy zvládá úžasně, díky nim je tam ta temná stránka mladých. Ale nejsou to jen dialogy... na druhou stranu je výmluvné, že Anna se svým mladým přítelem komunikuje jen pomocí mobilu. Sociální sítě hrají důležitou roli v tomto příběhu. Sama hodně používám ty technické vymoženosti, ale na druhoustranu mne děsí, jak spolu přestáváme mluvit. Sedíme spolu v restauraci a každý se věnujeme svému mobilu. Před několika lety by to byla scéna z nějakého sci-fi, ale dnes úplně normální realita. Vlastně nevím, jestli bych chtěla někoho z hrdinů potkat - možná Tea, hluchého chlapce, který se zamiloval. Bojuje s životem i se svým handicapem, ale také má svá tajemství.

Marie Valášková
13.07.2018

Úsek života - od února do srpna - mladé ženy Anny, který vypráví ze svého pohledu. Anna, která moc nemluví, spoustu věcí si nechává pro sebe, nekomunikuje se svými přáteli, se svým mužem ani se svou švagrovou.... Celou knížkou mne doprovázely rozporuplné pocity - je mi Anny líto - chápu jí - je mi nepříjemná - nemá jednoduchý život - obdivuji jí - atd. Možná, že některé pasáže jsem úplně nepochopila nebo mi to "secvaklo" až nad posledními řádky. Zpočátku jsem čekala trochu jiný vývoj - podle názvu jsem čekala nějakou milostnou zápletku, sokyni v lásce, pak možná i sokyni v osobě Laury, švagrové Anny. Styl knihy mi hodně připomínal Annu Gavaldu a její knihy, asi nejvíc Billie. Rozhodně nelituji, že jsem knihu četla, i když na mne působila velmi smutně.

Ostatní také čtou

O čem se mluví

Vánoční výběry a tipy

Online knihkupectví Palmknihy vám nyní nabízí také tištěné knihy. Vaše oblíbené tištěné tituly obvykle expedujeme do 24 hodin.

 
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!