e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

179 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Krimi, detektivky
  Počet stran: 384
  Nakladatel: XYZ
  Série: Komisař Sharko
  Díl: 3
  Rok vydání: 2016
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  I to, co nevidíte, vás může zabít!

  Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. A rozhodně není žádným příjemným osvěžením.

  Lucii Henebelleové, poručici z Lille, uprostřed noci zavolá jeden z jejích přátel. Prosí ji o pomoc, protože oslepl poté, co se podíval na anonymní krátký film z padesátých let, na který náhodně natrefil v pozůstalosti fanatického sběratele filmů.

  Komisař Franck Shark z Nanterre se zdvihne od svého stolu, za kterým vytváří psychologické profily vrahů, aby šel na sever Francie prozkoumat pět zmrzačených těl, které našli bagry stavební společnosti. Mrtvoly nelze identifikovat, nejenže nemají ruce, sadistický vrah jim vyloupl oči a ukradl mozky.

  Vyšetřování Lucie Hebelleové a komisaře Sharka spojí záhadný \"syndrom E\". Při pátrání po jeho původu, projevech a následcích se francouzští policisté dostanou do výzkumné laboratoře neuromarketingu v Belgii, setkají se tváří v tvář s káhirskou chudobou a touhou žít co nejdůstojněji, jakož i s temnou minulostí kanadského sociálního systému.


  „Syndrom E přesahuje hranice klasického kriminálního románu a přináší děsivé psychologické mystérium se skutečně šokujícím rozuzlením.\" 
  - Post Gazette

  „Bravurní příběh, který většina čtenářů spolkne na posezení.\" 
  - Publishers Weekly

  „Brilantně napsaný, inteligentní a zajímavý thriller plný pulzující obrazů a komplexních postav připomínajících film noir. Hlavní hrdinové i ostatní postavy jsou skvěle vykreslené a tak skutečné!“ 
  - z recenze na portále Goodreads.com

  „Syndrom E je fascinující čtení, které vám přiblíží zajímavá fakta z historie forenzní vědy a různá exotická místa. Věnuje se tématice kontroly mysli a genocidě. Pár zabijáků, kteří se nezastaví před ničím, jsou jen špičkou ledovce…“
  - z recenze na portále Goodreads.com

  Franck Thilliez (1973) pochází z malého městečka na severu Francie. Než se stal spisovatelem, pracoval v oboru IT. K napsání románu Syndrom E, vědecky zaměřeného thrilleru, ho inspirovala jeho láska k filmům. Celkově má na kontě již 18 románů. Další pentalogie s ústřední dvojicí vyšetřovatelů Lucií Henebelleovou a komisařem Sharkem vyjde v nakladatelství XYZ v roce 2017.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit