Kapitán Kornelius Báthory, šermíř, rytíř a básník, už mnohokrát prokázal své vojenské kvality. Jako člověk však selhal, když po manželčině smrti zanevřel na svého syna a raději dal přednost vojenské kariéře. Dnes, kdy je Michalu Báthorymu dvanáct let, chce Kornel všechno napravit a opět se mu stát otcem. Osud však chce, aby upřímnost svého pokání prokázal velkými oběťmi a podstoupil nevídané útrapy. Michal je totiž zajat loupeživými martalovci a než se jeho otec vyléčí z těžkých zranění, stopy po chlapci pohltí Osmanská říše. Skončil v otroctví, nebo v některém z janičářských výcvikových táborů? Je jen jediný člověk, který ví, kam přesně Michala zavlekli. A ten se právě připojil k turecké invazi do Sedmihradska. Kornel se vydává na cestu k transylvánské pevnosti Varadín, proti níž už táhne obrovská přesila Turků...

Překladatel: Robert Pilch
Kategorie: České fantasy
Světové fantasy
Počet stran: 421
Nakladatel: Brokilon
Série: Dobrodružství kapitána Báthoryho
Díl: 1.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 978-80-863-0933-0
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

E-knihy snadno a bez čekání
Jak číst e-knihy

E-knihy lze číst na čtečkách, běžných smartphonech, tabletech i počítačích. Více info v našem průvodci světem e-knih.

Na čem číst e-knihy

E-knihy nabízíme ve formátech epub, mobi a pdf. E‑knihy lze číst na většině běžných multimediálních zařízeních, kde je instalovaná software čtečka, či aplikace podporující zmíněné formáty. Zdali je e-kniha ve všech formátech záleží výhradně na nakladateli.

E-knihy lze číst na
 • smartphonech Android nebo iOS
 • tabletech
 • stolních počítačích
 • speciálních čtečkách e-knih (Pocket Book, Kindle, atd.)
Stažení e-knihy do vašeho zařízení
 • systém vás během nákupu vyzve k založení účtu a automaticky vytvoří vaši knihovničku
 • jakmile dokončíte nákup a proběhne platba, e‑kniha se objeví ve vaší knihovničce
 • v knihovničce kliknete na formát, který požadujete stáhnout a e‑kniha se stáhne do vašeho zařízení
 • z knihovničky můžete rovněž e-knihy zasílat rovnou do vaší čtečky. Proces odeslání naleznete v naší nápovědě
Co je to knihovnička
 • knihovnička je užitečný nástroj ke stahování, vyhledávání a organizaci e-knih i audioknih
 • knihovničku získáte zdarma při registraci
 • najdete ji po přihlášení v pravém horním rohu
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednáve nad 799 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

89%
360 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 89%

Čtenářská recenze
19.08.2019

Opět velmi slušná atmosféra, i poměrně neokoukané prostředí. Červenák je klasa. Ale ten konec... no ano, zkrátka mě naštval, a o to víc, když jsem po ruce neměl - a žel stále nemám - další díl!

Čtenářská recenze
18.10.2019

!!! POZOR MOŽNÉ SPOILERY !!! Protože jsem k narozeninám dostala posledního Báthoryho, tak dlouho očekávaného, neb se Červenák soustředil hlavně na Steina s Barbaričem, rozhodla jsem si před jeho přečtením, které jsem odkládala, co to šlo, přečíst předchozí díly. Už u Železného půlměsíce jsem zjistila, že se místy nechytám, takže osvěžit si nejen postavy, ale i samotné Uhry rozhodně nebude na škodu. A fakt to škoda nebylo. Přestože jsem si hlavní linku pamatovala vcelku dobře, unikaly mi detaily a kupříkladu boj o hajduckou pevnost jsem při prvním čtení moc nepobírala a v hlavě si ji nějak spojila s obléháním a dobytím Varadínu. Nedávno jsme se doma dívali na Ohněm a mečem, takže jsem mentálně převzala obrazy a oblečení hrdinů a kníraté hajduky si díky tomu představovala mnohem plastičtěji a líp. Při druhém čtení jsem si užívala a oceňovala autorovo vykreslení historických kulis, od opisů krajiny nebo pevností, přes vedlejší postavy (Borlobáš mi evokoval pana Zaglobu), po drobnosti v podobě všudypřítomné křesťanské víry, byť jsou hrdinové v jejím vyznávání poměrně laxní. Na Báthoryho jsem přesedlala po Černokněžníkovi a i díky němu je Červenák autor, jehož historickou beletrii pravidelně kupuji (čerstvě vydaný Les přízraků už se balí pod vánoční stromek), přestože se jinak novým přírůstkům v knihovně snažím z kapacitních důvodů vyvarovat. Dokonce jsem se tentokrát oprostila i od toho, co mi jinak u Ďury vadí, a to opisů tělesných projevů hrdinů (pšoukání, močení, hygienické dobové návyky v podobě čištění nosů a uší prstem apod.). A protože už jsem na Červenáka zvyklá, nedala jsem se rušit ani místy naturalistickými výjevy, které následovaly po bitvách, bitkách či v jejich průběhu. Naopak jsem si užívala autorův jazyk a některé příměry, které mi při prvním čtení unikaly. U narážky na to, že Báthory "už zase skáče přes kaluže" jsem se musela usmát. Nevím, jestli to byla cílená narážka na jiný titul, ale pokračování "mohamedánské krve" té hlášce dodalo jiný rozměr. Jelikož další díly si pamatuji aspoň povšechně, líp jsem si nyní všímala postav a narážek, díky kterým bude mít osvěžovací čtení následujících dílů hlubší prožitek. Protože o dějinách vojny s Turkem mám jen obecné informace z učebnic, líbí se mi (vedle příběhu hlavního hrdiny, slovutného Turkobijce) vykreslení dílčích bitev, reálií, popis země v tureckém područí, jejíž obyvatelé ale islámské jho nepřijali zdaleka pokorně. "Ať všichni pohani chcípnou," řekl a pozvedl čutoru. "Nemusí všichni chcípnout," usmál se Báthory letmo. "Stačí, když ten svůj půlměsíc přestanou násilím cpát křesťanům a vrátí se do pouští za Istanbulem." "A tam ať chcípnou!" Doporučuji Dobrodružství kapitána Báthoryho všem, kteří si chtějí znalosti ze 17. století prohloubit a líp zapamatovat. Osobně je totiž beru za historický román, bez ohledu na fantasy prvky (kupř. ten v mlýně mi zpětně připadá trochu samoúčelný a nevidím v něm moc smysl).

Čtenářská recenze
22.01.2020

Četl jsem na doporučení kamaráda. Kniha mě velice chytla hned od začátku a už mě nepustila. Kniha nemá žádná hluchá místa a děj parádně odsýpá. Je to velmi čtivé. Opravdu doporučuji a už se těším na další díl. No vlastně když píšu ten komentář, tak už čtu třetí :-).

Doporučujeme

Nově také tištěné knihy

Online knihkupectví Palmknihy vám nyní nabízí také tištěné knihy. Vaše oblíbené tištěné tituly obvykle expedujeme do 24 hodin.

Doručení ZDARMA při nákupu nad 799 Kč
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!