e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Stát se investorem

Mikuláš Splítek

279 Kč

  Kategorie: Ekonomie, ekonomika
  Finance, daně a účetnictví
  Počet stran: 320
  Nakladatel: Jan Melvil publishing
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Stát se investorem je jako doušek svěží vody. V dobách, kdy vrcholí mánie pasivního nakupování a investoři různých typů se uchylují k použití umělé inteligence, vychází kniha, která do centra dění staví člověka. Člověka, který nejen přemýšlí, ale v duševní činnosti, kterou investování je, nachází krásu. Mikuláš chápe investování jako cestu. Cestu poznání světa i sebe samého.
  – Daniel Gladiš, Vltava Fund 


  O knize

  Zní to snadně: z více než šedesáti tisíc veřejně obchodovaných firem vyberete ta 4 %, která dlouhodobě překonávají průměr trhu. Otevřete si účet u obchodníka s cennými papíry, určíte obnos investice a nakoupíte akcie. Tohle dokáže každý!

  Všichni však víme, že umění investovat není výsledkem správného technického postupu. Co ale stojí za úspěchy velkých investorských jmen? Je schopnost rozpoznat klíčové informace a okamžiky akciového trhu vrozeným talentem vyvolených, který nelze předat?

  Mikuláš Splítek vás přesvědčí, že jistá magie sice za investováním stojí, ale lze se ji naučit. Provede vás procesem, během něhož se proměníte v soustředěného investora, který vnímá pocity a zohledňuje fakta svého vnitřního umělce i vědce, ale hlavně chápe, že dobrá investice je vyjádřením jeho úsilím vytříbeného světonázoru.

  Chcete-li projít osobnostní proměnou v investora, dozvíte se:
  - Jak se zorientovat v terminologii akciového trhu
  - Jaký je rozdíl mezi hodnotovou a růstovou strategií
  - Jak najít originální nápad, posoudit jej a vytvořit svou investiční tezi
  - Jak provést odhad růstu ziskovosti a kdy konečně začít investovat
  - Že složené úročení je osmým divem světa a proč je dobré nastavit investiční horizont na nekonečno

  O autorovi

  Mikuláš Splítek je portfolio manažerem ve společnosti Erste Asset Management, spravující aktiva pro Českou spořitelnu, kde má na starosti fond Stock Small Caps. V době dokončení knihy činil objem spravovaného majetku více než 5 miliard Kč. Mikulášova strategie kombinuje hodnotový i růstový přístup.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme