e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Slepé skvrny

Daniel Prokop

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Politika, společnost
  Počet stran: 280
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Rozšířené vydání úspěšné sociologické sondy do české společnosti
  Základní výbava k porozumění české společnosti, krizi demokracie a fungování současné politiky
  Debaty o politice se v Česku často redukují na řešení několika politiků a jejich výroků, hodnotovou introspekci a kulturní války liberálů a konzervativců. Témata, která ovlivňují kvalitu života v Česku, a tím i důvěru v demokracii, však jako by zůstávala v našich slepých skvrnách. Zvlášť v době, kdy jsou politické kampaně postaveny spíše na emocích než na faktech, médii se šíří dezinformace a společnost namísto problémů, jako je budoucnost práce či podoba vzdělávání, řeší bulvární kauzy svých představitelů.
  Sociolog Daniel Prokop v knize Slepé skvrny pohlíží na problémy a výzvy současného Česka i světa. Neřešená chudoba a exekuce, nerovné vzdělávání a omezené životní šance, nárůst populismu a neschopnost na něj reagovat, mýty o veřejném mínění zastiňující realitu — to vše souvisí s klesající důvěrou Čechů v demokracii a s její životaschopností ve stále složitější realitě.

  ––––

  Kdyby si publikaci Daniela Prokopa Slepé skvrny pořídili všichni čeští zákonodárci, soudci, rodiče školáků, xenofobové a další potenciální ideální čtenáři, jimž by znalost fakt a souvislostí prospěla především, hned by nám tu bylo líp.
  — Kateřina Kadlecová, Reflex

  Zdařilé porovnání národních mýtů a statistických dat. Kniha, která může být návodem k řešení společenských problémů i skvělou ukázkou bezpředsudečné a nečernobílé argumentace.
  — Jan Lukavec, Respekt

  Od spoluautora výzkumu Rozděleni svobodou pro Český rozhlas.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme