e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

149 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Česká a světová literatura
  Nakladatel: Čas
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Na cestu za skrytou krásou Čech vás zvou zkušení spisovatelé a cestovatelé Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý. S kamerou a fotoaparátem – a s očima otevřenýma – se vydali do míst, jejichž krása je skrytá doslova (a jen místy vystupující na povrch), jak je tomu v kapitole o zázračných pražských studánkách, nebo upozaděná tím, že jde o oblast, která nepatří mezi obvyklé turistické cíle – a přesto nabízí malebná a zajímavá místa. Zde se jedná třeba o erbenovské Podzvičinsko, jen zdánlivě nezajímavé jižní okolí Mladé Boleslavi… Jindy vám zase ukážou, že zajedeme-li si na výlet do oblíbených Koněpruských jeskyní, odmění nás i okolní krajina, nabízející mnohá tajemství a skryté hrozby…

  Jakousi výjimkou – ale jen na první pohled – se pak může zdát pozoruhodné město Cheb, kde si dali za cíl proniknout pod jeho všem viditelný půvab. A také do dějin a záhad jinak známého dvojhradí Žebrák – Točník se ponořili hlouběji, než jak je v knižních průvodcích či během prohlídek obvyklé. Vaše nová návštěva těchto míst tak může být obohacena o vědomí dříve netušených souvislostí a faktů.

  Oba autoři věří, že vás tento soubor tipů zaujme, byť – už s ohledem na rozsah knihy – nemůže aspirovat na obsažení všech krás naší země, které jsou opomíjeny. Berte jej coby pozvání k objevným cestám, jejichž cíle si stanovíte i vy sami. A jako inspiraci k tomu, jak se dívat kolem sebe – a vidět to, co očím spěchajícího turisty zůstává skryto.

   

  Oficiální trailer ke knize Otomara Dvořáka a Josefa Pepsona Snětivého SKRYTÁ KRÁSA ČECH

  (aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty) je ke shlédnutí zde:

   

  https://www.youtube.com/watch?v=EqR_2SnMPpo

   

   

  Vydává Nakladatelství ČAS s.r.o., Slepá 246, 252 03 Řitka

  info@nakladatelstvicas.cz, www.nakladatelstvicas.cz

   

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme