e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

  Kategorie: Historické romány
  Romantika
  Počet stran: 416
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Květen 2013
  Sarah je americká spisovatelka, která marně hledá téma pro další knihu. Jednoho dne náhodou objeví starý kufřík po svém pradědovi Patrickovi, který pracoval v roce 1915 jako stevard na palubě parníku Lusitania.
  V kufříku nalezne něco, co by mohlo změnit historii a odjíždí do Anglie hledat více informací.

  Duben 1915

  Caroline je bohatá Američanka, která obývá se svým manželem Gilbertem kajutu první třídy Lusitanie. Míří za obchodem do Evropy, kde běsní válka. Gilbert je neustále zaneprázdněný, nepřestává pracovat ani na lodi. Caroline už nebaví hrát roli manželky úspěšného podnikatele a je ráda, když na palubě potkává starého přítele Roberta. Čím více času s ním tráví, tím více se zajímá o dění kolem. Brzy pochopí, že se na palubě odehrává něco tajného a nebezpečného.

  Tess cestuje druhou třídou. Aby měla na jídlo, musela už od dětství krást. Už toho ale má plné zuby. Tady na lodi spáchá svou poslední loupež. V Anglii se provdá a začne nový život. Alespoň to jí slíbil její snoubenec. Čím více se ale loď přibližuje k evropským břehům, tím méně tomu věří, protože na lodi se děje něco divného…


  Luxusní zaoceánský parník Lusitania se na poslední plavbu z New Yorku do Liverpoolu vypravil 1. května 1915. O týden později jej jen pár kilometrů od irského pobřeží zasáhlo německé torpédo a loď šla během několika minut ke dnu. Zemřelo 1 195 osob. Tato katastrofa výrazně ovlivnila průběh první světové války.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme