• Nová

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Silicon Valley: Tísnivé údolí

Anna Wiener

279 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Ekonomie, business, management
  Počet stran: 328
  Nakladatel: Pangea
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  TAJEMSTVÍ A ÚSKALÍ FUNGOVÁNÍ STARTUPŮ | 

  V knize Silicon Valley: Tísnivé údolí předkládá Anna Wiener čtenářům své vzpomínky na práci ve startupech mezi lety 2013 a 2018. Ostře zde kritizuje řadu aspektů startupové kultury a technologického odvětví a přináší zamyšlení nad rolí mobilních aplikací v našem každodenním životě.

  V roce 2013 ukončila tehdy pětadvacetiletá Anna Wiener práci v literární agentuře v New Yorku a v touze po lepším profesním uplatnění započala svou novou kariéru ve startupu zabývajícím se vývojem aplikace pro čtení e-knih. Po krátké době se odtud přesunula do Silicon Valley nedaleko San Franciska, kde pracovala nejprve v analytickém startupu a později v tehdy ještě málo známé společnosti GitHub, která dnes představuje přední světovou platformu pro vývoj softwaru.

  Autorka v knize s nadsázkou vykresluje svět startupů a dává nahlédnout do jeho zákulisí. Coby vystudovaná socioložka si všímá i různých sociologických témat, především diskriminace a obtěžování žen v převážně mužské společnosti. Silicon Valley také popisuje jako místo milionářů i bezdomovců a stranou jejího zájmu nezůstává ani urbanismus nebo přesah technologické sféry do politického života.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit