e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

239 Kč

  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 312
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Silný román o emočních bouřích dospívání, pevných rodinných poutech a zářivém příslibu svobody

  Patnáctiletá Kambili a její starší bratr Jaja žijí privilegovaným způsobem života v nigerijském Enugu. Nic však není tak idylické, jak se na první pohled zdá. Kambilina otce totiž okolí uctívá jako velkorysého člověka, on je však zároveň náboženský fanatik a doma se chová jako despota.

  Po vojenském puči sourozenci odjedou k tetě, kde poprvé okusí život mimo stín otcovy autority. Teta Ifeoma učí na univerzitě, doma má police plné knih, voní to u ní muškátovým oříškem a kari a domem se nese hlahol dětského smíchu.

  Když se však Kambili s Jajou vrátí zpět k rodičům, napjaté vztahy se vystupňují a vyústí ve zvrat, který všem změní život. Po něm musí Kambili napřít všechny síly, aby se jí podařilo narušené rodinné vazby znovu scelit.

  –––

  Citlivý a dojemný příběh dítěte příliš brzy vystaveného náboženské nesnášenlivosti a temné stránce Nigérie.
  J. M. Coetzee, držitel Nobelovy ceny za literaturu

  Prací spisovatele je vytvořit svět tak živý a podnětný, že se do něj propadnete jako Alenka do říše divů. Chimamandě Adichieové se přesně tohle podařilo — mezi plumérie a bugenvileje své rodné země umístila úžasný příběh o rodině demoralizované a ponižované otcovou krutostí

  — The Minneapolis Star Tribune


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme