e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Poslední rivalka Coco Chanel

Jeanne Mackinová

339 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Biografie, osobnosti
  Historie, dějiny
  Počet stran: 368
  Nakladatel: Metafora
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: pdf
  Světu módy vládne v roce 1938 Paříž, ale té vládnou dvě královny...

  Legendární rivalita Coco Chanel a Elsy Schiaparelli přinesla světu úchvatné módní kreace... a také výrazně ovlivnila mnoho životů.

  Mladá Američanka Lily Sutterová přijíždí v roce 1938 z Londýna do Paříže, aby přišla na jiné myšlenky po tragické smrti milovaného manžela. Její mladší bratr, který je v Paříži na stáži a právě prožívá velkou lásku s vyhlášenou pařížskou krasavicí, ji vezme do salonu Elsy Schiaparelli – návrhářky z bohaté italské židovské rodiny, která se pohybuje v levicových kruzích a otevřeně podporuje antifašisty.

  Lily nadchne oslnivý svět elegantní módy i návrhářka sama. Brzy se seznamí i s její rivalkou Coco Chanel, která se na rozdíl od Elsy vypracovala z naprosté chudoby a neváhá využívat své kontakty s německým režimem pro vlastní prospěch. Lily se zapojuje do jejich světa a sleduje souboj dvou žen, pro něž je móda vším.
  Zatímco v Paříži vznikají nádherné módní kolekce, všude kolem se schyluje k válce s Německem a válečné soukolí již brzy ovlivní i zářivý svět pařížské módy.

  Příběh plný lásky, zápolení, loajality a vášně.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme