Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
90%
(574 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
9.2.2025
4
Tohle pro mne bylo neskutečné zklamání ve srovnání s prvním a dokonce i druhým dílem série. Přečíst si soudní proces na začátku a výsledek na konci by mi úplně stačilo. A ten prostředek alá eintopf jsem si po několik týdnů mohla odpustit. Kniha mě netáhla. Pokaždé, když jsem se na ni podívala, jsem si říkala - měla bych to dočíst (sakra, mi se do toho ale tak strašně nechce), hm, tak jo. Už tam bylo...
Tohle pro mne bylo neskutečné zklamání ve srovnání s prvním a dokonce i druhým dílem série. Přečíst si soudní proces na začátku a výsledek na konci by mi úplně...
Tohle pro mne bylo neskutečné zklamání ve srovnání s prvním a dokonce i druhým dílem série. Přečíst si soudní proces na začátku a výsledek na konci by mi úplně stačilo. A ten prostředek alá eintopf jsem si po několik týdnů mohla odpustit. Kniha mě netáhla. Pokaždé, když jsem se na ni podívala, jsem si říkala - měla bych to dočíst (sakra, mi se do toho ale tak strašně nechce), hm, tak jo. Už tam bylo víc shrnutí analytika (rozuměj - víc nezáživného textu), mnohem méně grafické úpravy, která by mne nějak upoutala. Byl to větší zmatek. Co mě vytáčelo, byly gramatické chyby!!!!!!!!!!!!!!! Na to jsem alergická. Ten přehršel zvratů mi taky nesedl. Jediná věc, kdy mi bylo líto postavy, je smrt kapitánky; a to, že se nedočká výsledku. Ten závěrečný boj, vzbouření a proces - to mělo jako být co?! Ne, tenhle díl byl prostě dost slabý.
Číst více
Číst více
31.5.2026
2
,,Někdy si kladu otázku, jestli to všechno má nějakou cenu. Jestli někdo vůbec bude někdy tyhle přepisy číst. Při probírání se všemi těmi záznamy je dost těžké si představit, že z toho kdy vzejde něco dobrého. I kdyby vyšla pravda najevo, sejde na tom vůbec? Nikomu to život nevrátí. A nic z toho, co se stalo, to neodestane. Jenže jedinou další možností je jenom tu sedět a nechat si to líbit, že? A to...
,,Někdy si kladu otázku, jestli to všechno má nějakou cenu. Jestli někdo vůbec bude někdy tyhle přepisy číst. Při probírání se všemi těmi záznamy je dost těžké si...
,,Někdy si kladu otázku, jestli to všechno má nějakou cenu. Jestli někdo vůbec bude někdy tyhle přepisy číst. Při probírání se všemi těmi záznamy je dost těžké si představit, že z toho kdy vzejde něco dobrého. I kdyby vyšla pravda najevo, sejde na tom vůbec? Nikomu to život nevrátí. A nic z toho, co se stalo, to neodestane. Jenže jedinou další možností je jenom tu sedět a nechat si to líbit, že? A to není vůbec žádná možnost. Zavraždění nemohou svědčit. Mrtví za sebe nemohou promluvit. Takže bude lepší přestat fňukat a pohnout s tím."
Po předchozích dílech, které se odehrávaly různě ve vesmíru, se nyní vracíme tam, kde to všechno začalo. Na Karenzu IV. Zde sledujeme osud Ashy Grantové a ostatních přeživších. Co se ale stane, když Asha zjistí, že její bývalý přítel Rhys je mezi nepřáteli?
Tahle série je zajímavá hlavně svým vizuálním zpracováním. Jenže v tomto závěrečném díle je ho rozhodně mnohem méně než dříve. Ovlivní to moje hodnocení?
Ano, vizuální stránka není tak silná, zato příběh se mi líbil nejvíce.
Máme tu naše staré známé hrdiny, ale i zcela nové tváře. Jejich příběhy se krásně prolínají a nakonec do sebe všechno správně zapadne.
Asha mě okamžitě strhla svou povahou - obětavá, nebojácná studentka farmacie, která nyní pomáhá v nemocnici. A díky Rhysovi jsme měli konečně šanci poznat nepřítele nejen pohledem zvnějšku, ale i zevnitř. Ukázalo nám to, že i vojáci BeiTechu jsou stále jen lidé, kteří plní rozkazy svých nadřízených. Mají své rodiny, starosti, důvody, proč jednají tak, jak jednají. Mnohdy ani nevědí, co vše jejich kroky způsobí.
Zkrátka emočně jsem byla dost rozložená a častokrát si i pořádně pobrečela.
Stále je to lehce naivní příběh s nereálnými skutečnostmi. Ale chápu. Není to žádná Space opera. Je to prostě jen YA sci-fi, která má uchvátit především mladší čtenáře. Což se, aspoň si myslím, povedlo na výbornou.
Oceňuji především pasáž z deníku Hanny, která má komiksový charakter. Ta se mi líbila moc.
Rozhodně tuhle sérii doporučuji. Je napsána naprosto neotřele, originálně a myslím, že když budete čekat jednoduchý romantický YA příběh z vesmíru, bude bavit i dospělé čtenáře.
Číst více
Číst více