e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Nonstop knihkupectví pana Penumbry

Robin Sloan

149 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Česká a světová literatura
  Počet stran: 320
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesignér, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž — ale vlastně si nikdy nic nekoupí. 

  Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího. 

  Clay spoléhá na to, že mu jeho přátelé — Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu — pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozorují zvláštní vzorec, který je poté dovede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahuje zdi knihkupectví. 

  Vitální a oslnivě inteligentní kniha. Robin Sloan napsal dobrodružný příběh pro jednadvacáté století. Román evokuje pohádkový půvab knih Haruki Murakamiho, kyberpunkovou inspiraci Neala Stephensona i raného Umberta Eca. Má v sobě jedinečnost, citlivost i živost, která je v beletristickém světě vzácná.

   

  Robin Sloan (nar. 1979) vyrůstal nedaleko Detroitu a nyní dělí svůj čas mezi San Francisco a internet. Vystudoval ekonomii v Michiganu, na škole spoluzaložil literární časopis. Mezi lety 2002 a 2012 pracoval v médiích — v Poynter, Current TV a na Twitteru. Nonstop knihkupectví pana Penumbry (2012) je jeho první román, jenž byl původně zpracován formou povídky.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Petra Svobodová

07. 10. 2013

Lehké čtení, detektivka bez mrtvol a násilí. Výborná kombinace humoru, detektivní zápletky a i trochy toho napětí. Četla jsem na dovolené jako oddechovku a vřele doporučuji.

Monika

07. 10. 2013

Velmi neobvyklý námět. Že není možné propojit knihkupectví plné zapšklých knižních staromilců s moderními technologiemi? Autor dokazuje pravý opak. Poutavé svěží čtení, kde nechybí napětí a spád. Jednoduše se nemůžete odtrhnout. Proč všichni pořád chějí jen severské detektivky?

Martin Hromádko

17. 11. 2013

Snad nejoriginálnější kniha, kterou jsem četl. Ty nápady jsou fakt nádherné. A myšlenka hledání něčeho, co hledat nemusíte, protože to máte před očima, je úžasná. Narážky na eknihy, internet, pirátství i všemocnou technologii jsou fantastické. Must have.

Romana Koudelková

16. 01. 2014

Parádní, chytré, nápadité a zábavné. Moc jsem si tenhle příběh užila.

Petra

18. 02. 2014

Určitě doporučuju. Jak už bylo řečeno v předchozích recenzích - je to vtipné, má to spád i nápad... úplný balzám na šrámy ze severských detektivek. Víc takových nonstop knihkupectví! :)


Doporučujeme