e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Metoda Bullet Journal

Ryder Carroll

259 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Literatura faktu, učebnice
  Počet stran: 320
  Nakladatel: Jan Melvil publishing
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  >>„Metoda Bullet Journal je jednou z nejelegantnějších a nejefektivnějších metod produktivity, s nimiž jsem se kdy setkal. Nejenže usnadňuje organizaci úkolů, ale zároveň pomáhá při hledání vašeho lepšího já. Bezvýhradně ji doporučuji všem, kteří od života chtějí víc.“
  – Cal Newport, autor knihy Hluboká práce<<

  # O knize
  Držíte v ruce bibli globálního fenoménu, který zachraňuje přepracované pomocí tužky, zápisníku a pár jednoduchých pravidel. Bullet Journal (zkráceně BuJo), minimalistický systém pro udržování osobní agendy, poznámek, úkolů a plánů, nejen zvyšuje produktivitu, ale je i mocnou zbraní proti digitální zahlcenosti a vyprázdněnosti.
  BuJo slouží milionům lidí po celém světě a díky své hloubce a flexibilitě nahrazuje nablýskané plánovací aplikace. Co stojí za jeho úspěchem? BuJo paradoxně vychází z postupů vývoje softwaru, ale jeho nejsilnější stránkou je odpojení, během něhož existujete jen vy, tužka a váš zápisník. Díky analogovému režimu a metodice sebereflexe, přesouvání a označování poznámek se dokážete dokonale zastavit, zamyslet a v klidu oddělit signál od šumu.

  # S knihou Metoda Bullet Journal:
  - se naučíte ovládat zápisník a tužku stejně efektivně, jako by šlo o digitální nástroj (včetně vyhledávání, rychlé orientace, odkazování, přesouvání atp.)
  - se naučíte používat úsporný bleskový zápis
  - poznáte speciální značky a základní moduly BuJa (např. denní přehled, výhled nebo kolekce), z nichž si pak budete stavět svůj vlastní deník
  - se naučíte vést denní a měsíční přehledy, rejstřík i výhledy do budoucnosti
  - si procvičíte rozkládání složitých problémů na zvládnutelné jednotlivosti
  - si osvojíte techniky pro určování a plnění cílů a přiblížíte se odpovědím na niterné otázky po smyslu a hledání štěstí

  Jedete na plný plyn, a přitom máte pocit, že vám cosi důležitého utíká mezi prsty? Přišel čas přibrzdit a s vaším životem trochu „zabujovat“. Uděláte více, protože toho budete dělat méně.

  # O autorovi
  RYDER CARROLL je tvůrce metody Bullet Journal a grafik, který se zabývá designem digitálních produktů. Žije v newyorské čtvrti Brooklyn.

  # Více o knize
  melvil.cz/bujo
  #bujo #bulletjournal


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme