e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Kronika zániku Evropy

Vlastimil Vondruška

349 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Česká literatura
  Počet stran: 784
  Nakladatel: Moba
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Jedinečný román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Román je rozdělen na dvě části. První nazvaná „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984 – 2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhá část „Jak by to mohlo skončit“ modeluje formou literární vize jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020.
  Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá rozpad moderní společnosti, a proto s členy rodiny a přáteli budují chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a násilnostem. Jenže záhy jsou vtaženi do válečných konfliktů, které rozdělí Evropu.
  JAK TO CELÉ ZAČALO A JAK BY TO MOHLO SKONČIT.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Eduard Vašátko

29. 10. 2019

Knihy Vlastimila Vondrušky mám všechny, včetně těch, co ještě vydával pod cizími jmény. K posouzení "Kroniky..." je nutné znát i jeho předchozí knihy, počínaje "Stranou štěstí" a zejména "Breviář pozitivní anarchie" protože Kronika je vlastně románovým zpracováním Vondruškových názorů a úvah, naznačených již v Breviáři. Při zběžném čtení této, ale i jeho dalších románů jsem ho zprvu považoval za přesvědčeného komunistu a rusofila, ale když jsem dočetl dvě zmínné knihy, už si to nemyslím. Jeho úvahy a vše, naznačené v Kronice má logiku a vychází bohužel ze současné reality. Vize, popsaná v rámci jakési sci-fi pro léta 2020 až 2048 se doufejme nenaplní, ale v podstatě současná politika všech současných politických stran, EU atd by naznačeným směrem později mohla skutečně vést. Nesmyslně přehánený boj za lidská práva, ochrany klimatu a podobných nesmyslů nakonec postupně povede do stále větších problémů společnosti, která na to není připravena a není k tomu ani ochotná.. Osobně si myslím, že njvětší chybou bylo uzákonění všeobecného volebního práva už někdy začátkem 20. století. Volební právo by měli mít pouze to, co platí daně. Ti ostatní rozhodují o penězích, které dostávají, aniž by se o ně zasloužili a proto je možné je snadno koupit a zkorumpovat. Třeba za koblihu. Což se bohužel dnes stále více děje. Ale to už je spíš realita současnosti, než recenze knihy. Knihu doporučuji, nutí k přemýšlení i když ten závěr je spíš thriller.

Ondřej Cajthaml

30. 10. 2019

:)

Jan

04. 11. 2019

Málokdy je kniha nejen zábavná ale i poučná, což se autorovi podařilo v obou směrech. Já bych ji zařadil k povinné četbě středoškolákům

petr janouškovec

05. 11. 2019

jsem tak trochu na rozpacích a čekal jsem něco jiného, kniha je to zajímavá, ale co mi vadilo je vtlačení osobního názoru autora. Jde vidět na kterou stranu se v dnešní době postavil :)

Jiri

15. 11. 2019

Skvělý Vondruška,skvělá kniha


Doporučujeme