e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Království Dutců

Kira Jane Buxtonová

239 Kč

  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 359
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  ST, domestikovaný vraní samec, si vystačí s málem: tráví čas se svým majitelem Velkým Jimem, svádí šarvátky se seattleskými univerzitními vránami a ujíždí na té největší pochoutce, kukuřičných křupkách Cheetos®.

  Pak ale jednoho dne Velkému Jimovi vypadne z hlavy oko a ST usoudí, že něco není v pořádku. Jimovi nepomáhá nic, co ho dosud vždycky dokázalo vzpružit - pivo přímo ze zobáku ani láskyplné slintání jeho věrného, byť poněkud omezeného psa Dennise. ST proto musí dát vale svému dosavadnímu životu a vydává se na hřbetě svého věrného psího oře Dennise do neznámého a divokého světa, kde se lidé začali měnit v děsivé nemrtvé zrůdy. Zdá se, že lidstvo má na kahánku a jediný, kdo je odhodlaný ho zachránit, je ustrašený pták, který ví o světě pouze to, co mu servírovala televize.
  ---
  V této nespoutané, nekonečně nádherné jízdě apokalypsou a světem po ní, kde vrána s nevymáchaným zobákem představuje jedinou šanci, kterou má lidstvo na přežití zombie pohromy, si podává ruku Tajný život mazlíčků s Živými mrtvými.
  - Karen Joy Fowlerová, spisovatelka

  Je to břitká, pekelně zábavná kniha s transformačním potenciálem. Nezkrotný, věčně klející opeřenec ST se stal mým novým apokalyptickým hrdinou.
  - Helen Macdonaldová, spisovatelka


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit