e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Kačenka, Vítek a jejich pohádkové dobrodružství

Jana Pekárková

49 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Čtení pro nejmenší
  Počet stran: 65
  Nakladatel: Viking
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Příběh začíná na louce, kde si hrají dvě děti – Kačenka a Vítek. Ti se rozhodnou, že se ve vedlejším lese porozhlédnou po nějakých zvířátkách. Při této výpravě si Kačenka s Vítkem všimnou starých vrátek schovaných za velikým keřem. Za nimi najdou temnou chodbu a tou se obě děti dostanou do pohádkového světa, kde se seznamují se stařečkem Ignácem, králem celé pohádkové říše, čarodějkou Hedvikou a ostatními pohádkovými bytostmi.
  Jenomže kdesi v Temných skalách je uvězněný zlý, chamtivý černokněžník Bubřina, jenž chce všechny pohádkové bytosti uvěznit ve zlatých dolech, aby pro něj těžili zlato a drahé kameny. Z toho důvodu musí zničit královu korunu. Ta totiž dohlíží na to, aby celé pohádkové říši vládl hodný král.
  Proto čarodějka Hedvika a stařeček Ignác vyšlou Kačenku s Vítkem na dobrodružnou výpravu pohádkovým světem, aby černokněžníka Bubřenu zničili. Obě děti během svého putování zažívají spoustu napínavých chvil mezi loupežníky, draky či piráty. Také se seznámí s hodným oslíkem Matýskem, který jim pomáhá, a dalšími zvířátky a skřítky.
  Kačenka s Vítkem doputují k úkrytu kouzelníka Bubřiny v Temných skalách a snaží se ho přemoci.
  Povede se jim to však nakonec? Samozřejmě, že ano.
  Ale nechte se, děti, překvapit jak.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme