e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Elon Musk

Ashlee Vance

299 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Biografie, osobnosti
  Počet stran: 368
  Nakladatel: Jan Melvil publishing
  Rok vydání: 2015
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi
  „Senzační kniha o zřejmě nejdůležitějším podnikateli světa. Vance vykresluje nezapomenutelný obraz Muskovy mimořádné osobnosti, jeho nezničitelného elánu a schopnosti překonávat překážky.“
  — The Washington Post
   
  Elon Musk bývá označován za největšího inovátora současnosti, podnikatelského génia velikosti Steva Jobse. Také za workoholika, nesnesitelného egocentrika a podivína. Především je ale Musk technologickým vizionářem, který mění science fiction v realitu: jeho atraktivní elektrické vozy Tesla ukazují budoucnost automobilů, SpaceX létá pro NASA na oběžnou dráhu a chystá se na Mars a třetí Muskova společnost SolarCity přivedla miliony Američanů ke sluneční energii.
   
  Životopis, který držíte v rukou, je strhující kronikou Muskových úspěchů i selhání. Investigativní reportér Ashlee Vance získal jako jediný novinář exkluzivní přístup k Muskovi a kromě něj vyzpovídal na tři sta jeho kolegů, členů rodiny, přátel i kritiků. Zajímáte-li se o osobnosti, které ovlivní naši budoucnost, začněte u této knihy. 
   
  # Co v knize najdete
   
  - Vylíčení Elonova tvrdého dětství v Jižní Africe, v němž nechyběla šikana od spolužáků, a jeho útěku do Kanady a USA.
  - Jak mladý Musk pohádkově zbohatl díky internetovému inzertnímu startupu Zip2 a především díky PayPalu, který spoluzaložil a poté prodal tržišti eBay.
  - Bouřlivé příběhy společností Tesla Motors a SpaceX, které několikrát málem zbankrotovaly, aby nakonec obě triumfálně uspěly.
  - O složitém osobním životě „průmyslové celebrity“, poznamenaném dvěma rozvody a smrtí malého syna
  - Příklady kontroverzního Muskova přístupu k jeho zaměstnancům, které dokáže nadchnout pro svoji vizi, ale také vyhodit za sebemenší prohřešek.
  - Popis dalších Muskových projektů, jako je kolonizace Marsu nebo rychlovlak Hyperloop, jezdící rychlostí 1 300 km/h.
  - Že zakladatel Googlu Larry page hodlá přenechat svůj astronomický majetek Muskovi, aby mohl uskutečnit své nejsmělejší plány...
   
  # O autorovi
   
  Ashlee Vance je jedním z nejuznávanějších amerických publicistů zaměřených na špičkové technologie. Několik let pracoval pro deník New York Times jako reportér v Silicon Valley, pak přešel do časopisu Bloomberg Businessweek, pro který napsal již desítky hlavních článků s tematikou od počítačové špionáže přes výzkum DNA po cesty do vesmíru.
   
  # Více o knize
   
  Diskutujte o knize s hashtagem #knihamusk
   
  „Kniha je unikátním vhledem do života a uvažování jednoho z nejvýraznějších a zároveň nejdiskutovanějších mužů dneška.“
  — Luboš Křeč, Hospodářské noviny 

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme