e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Dopisy ze Sachsenhausenu

James Moloney

219 Kč

  Kategorie: Světová literatura
  Válečné romány
  Počet stran: 287
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  I když nezbývá už skoro nic, je tu pořád ještě naděje.

  Dojemný příběh z druhé světové války, který s vámi zůstane dlouho po přečtení poslední stránky.

  Margot Baumannová vychází ze školy, aby nastoupila na místo po své sestře na poštovním oddělení velké věznice. Jenže tohle je Německo roku 1944 a věznice je koncentrační tábor Sachsenhausen poblíž Berlína.

  Před brutalitou v táboře je Margot chráněná, protože nemá žádný kontakt s vězni. Má však na starost jejich poštu, a když jednou dostane zapalovač s příkazem, ať dopisy spálí, je zděšená bezcitným činem, který musí vlastnoručně provést. Je to pro ni obzvlášť bolestné proto, že její bratr byl zajat u Stalingradu a rodině od něj nechodí žádné dopisy. Margot tedy několik psaníček ukradne se záměrem, že je tajně pošle, jen aby zjistila, že je neúprosně vtahována do těch srdceryvných slov plných naděje, zoufalství a lásky.

  Takhle Margot pozná Dietera Kleinschmidta – prostřednictvím krásných a vášnivých dopisů adresovaných jeho milé. A protože Dieterova přítelkyně se také jmenuje Margot, mladá dívka náhle cítí, jako by četla milostné dopisy napsané pro ni.

  Moloneyho napínavý a podmanivý příběh o lásce, ztrátě a nesmírné statečnosti, zasazený do doby druhé světové války, vás uchvátí především svou pravdivostí a budete nad ním hloubat ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme