e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Doctor Who: Dávný čas

Trevor Baxendale

159 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 272
  Nakladatel: Jota
  Série: Doctor Who
  Díl: 7.
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Dávný čas je novým příběhem odehrávajícím se ve vesmíru kultovního britského sci-fi seriálu Doctor Who s Dvanáctým Doktorem (Peter Capaldi) a Clarou Oswaldovou (Jenna Colemanová) v hlavních rolích.

   

  Kniha je posledním dílem trilogie Kroniky Půvabu, do níž spadají již vydané díly Královská krev a Generace velkého třesku.

   

  „Doufám, že jste připraveni se bát!“

   

  Phaeroni zmizeli již před miliony let. Cestovali napříč hvězdami po stezkách z času a prostoru a zanechali po sobě jen pár stop. Ale co se Phaeronům vlastně přihodilo? Někteří věří, že je vyhladila nějaká nezastavitelná síla… jiní tvrdí, že se vyhladili sami.

   

  Ale co když je ve skutečnosti zastihl mnohem strašlivější osud?

   

  V daleké budoucnosti objeví lidstvo poslední phaeronskou stezku — a Doktor s Clarou se vydávají odhalit, kam tato stezka vede. Každý z výzkumného týmu ví přesně, po čem pátrat — ale pouze Doktor ví přesně, co naleznou.

   

  Protože kromě Doktora nikdo nezná pravé tajemství Phaeronů: obludné tajemství, tak mocné a strašlivé, že muselo být pohřbeno v nejhlubším hrobu ve vesmíru.

   

  --------------------------------------

   

   

  Trevor Baxendale píše licencovanou beletrii už od roku 1988, kdy mu v nakladatelství BBC Books vyšel jeho první whoviánský román s názvem The Janus Conjunction. Kromě řady povídek, komiksů a scénářů k rozhlasovým hrám píše i romány z prostředí Torchwoodu nebo Blake՚s 7.

   

   

  „Baxendaleovy letité zkušenosti se světem Doktora Who jsou nesporné a jsou znát jak v popisu veškerého vědeckého zázemí, tak akčních scén.“

  Starburst Magazine

   

  „Jedná se o rázně psané vesmírné dobrodružství, která se opírá nejen o konvence Whoniversa, ale čerpá také z tradice sci-fi obecně.“

  Slice of SciFi

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme