e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Dívka, žena, jiné

Bernardine Evaristová

289 Kč

  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 437
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Vítejte v Británii, jak ji ještě neznáte.

  Kniha Dívka, žena, jiné sleduje strhující osudy dvanácti britských žen na strastiplné životní pouti napříč uplynulým stoletím. Nebojácná farmářka, lesbická feministka, uklízečka středního věku, úspěšná bankéřka, přísná učitelka či žena v domácnosti s poporodní depresí…

  Každá z nich je jiná, a přesto se navzájem podobají víc, než by samy čekaly. Spojuje je touha něco nalézt: společnou minulost, lepší budoucnost, místo, které by se dalo označit za domov, porozumění, manžela, milenku, ztracenou matku, zmizelého otce nebo jen záblesk naděje. Román na pomezí prózy a poezie je oslavou černošských žen a jinakosti.

  –––

  Knížka o moderních britských dějinách, kterou si musí přečíst každý. […] Velkolepá, drzá, sexy kniha otevírající svět, který stojí za prozkoumání. Evaristová umí pozorovat, rozšiřuje obzory, a navíc má velký smysl pro humor.
  The Sunday Times

  Dívka, žena, jiné je kniha o boji, ale také o lásce, radosti a představivosti. […] Svět Bernardine Evaristové není idealizovaný, ale přesto je v něm cosi výjimečně krásného..

  — The Guardian

  Kniha Bernardine Evaristové je překvapivé a vtipné čtení plné ryzí lidské zkušenosti. […] Vypráví o lidskosti, duši a o tom, co spojuje nás všechny.

  — NPR


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme