e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

C.D. Payne

149 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Anekdoty, satira
  Počet stran: 304
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Další zábavná knížka od autora kultovní série Mládí v hajzlu. 

  Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf.

  Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze, a čím jsou starší, tím jich potřebují víc. A když tak Helena vidí ty příšerné týpky, se kterými se její dcery tahají, začíná uvažovat o tom, že si pořídí kulovnici.

  Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané.

  Všechno se změní v okamžiku, kdy Helena zdědí po zesnulé tetičce Maddy zpustlý domek kdesi v Zapadákově a musí ho jet připravit k prodeji. Velice záhy s pocitem lehkého překvapení zjistí, že její milovaná rodinka jí jaksi vůbec nechybí a že se život dá strávit i jinak než jen vařením a poklízením.

  Při třídění starých krámů v domě navíc objeví záhadné dokumenty, ze kterých vyplývá, že v její rodině není zdaleka všechno tak, jak to na první pohled vypadá. A když se k tomu ještě přichomýtne jeden opravdu pohledný profesor angličtiny, který zřejmě není vůči Heleniným půvabům tak docela imunní, život začíná nabírat jiný, mnohem víc vzrušující a daleko zajímavější směr.

  Teď by se ještě šikly nějaké penízky, aby se Helena mohla postavit zcela úplně na vlastní nohy…

  *** 

  C. D. Payne (*1949 Ohio) je americký volnomyšlenkář a spisovatel. Proslavil se především sérií kultovního deníku Mládí v hajzlu (Nakladatelství JOTA). Vystudoval historii evropských zemí na Harvardu, poté se živil jako redaktor, grafik, reklamní textař, fotograf aj., měl asi třicet zaměstnání a žádné se mu podle jeho slov nelíbilo. V současné době se věnuje provozu svého nakladatelství Aivia Press, muzeu karavanů a psaní beletrie. Žije v Sonoma County, severně od San Franciska. V Nakladatelství JOTA dále vyšly knihy: Holubí mambo (1999), Americké krásky (2006), Neviditelný (2012).


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Dave

27. 03. 2013

To, co zde předvádíte, je normální podvod! C. D. Payne žádnou takovouto knihu nenapsal - stačí se podívat na jeho oficiální stránky či na wikipedii. Poslední novinky jsou Mládí v hajzlu 7 a Invisibly Yours! Ostatně pod tím máte napsáno, že je to od nějakého Iana Fraziera, a přitom na obálce stojí, že je to od autora Mládí v hajzlu, což je nesmysl!!!

Dave

28. 03. 2013

Tak se omlouvám, ale vzhledem k tomu, že skutečně jediné, kde se dalo nějaké info najít, byly "české internety", a jinde nic, byl jsem z toho zmaten, navíc když jste tam měli napsaného jiného autora.

Petr Čapek

26. 04. 2013

Helena má své osobité kouzlo a stejně jako Nick Twisp si potrpí na notnou dávku ironie a uštěpačných poznámek, které vás zaručeně pobaví. Prostě a jednoduše C.D. Payne v plné síle dámy a pánové. Kdo nečetl, ať neváhá, protože ta kniha za to opravdu stojí vždyť já sám kvůli ní nešel pomalu ani spát jak mne pohltila. Závěrem mohu říct pouze Bravo Mr. Payne Bravo. http://pcapek.blogspot.cz/2013/04/cd-payne-dedictvi-aneb-jak-helena-ke.html

Lucie

11. 07. 2013

Skvělá kniha, u které jsem se moc bavila. Zpočátku jsem se bála, že to Payne možná přežene s humorem a myšlenkami, které by byly moc Twispovské a nehodily by se k téměř 60 leté ženě, avšak nestalo se tak, vše trefil perfektně. Těším se a doufám v další knihy o dospělých od C.D. Payna.

Barbora

09. 11. 2013

Počáteční seznámení s hrdiny bylo pro mě trochu náročnější, ale pak mě to tak chytlo, že se od knížky nedalo pomalu odtrhnout:-)


Doporučujeme