e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Bulbem záchranáře

Vít Samek

249 Kč

  To máte: pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhodou u toho a pomoci zachránit lidský život. Třeba i vašeho blízkého. Existuje snad něco lepšího, na co být v životě hrdý?

  Po jednom návratu z noční se záchranář Vít Samek rozhodl, že čerstvé zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy – to když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat. Čtenáři ovšem chtěli víc. A proto teď v rukou držíte nejzábavnější knihu o první pomoci, která kdy byla napsána.

  Mimo jiné se dozvíte

  - Jak zvládnout první pomoc u nejčastějších úrazů a nemocí.
  - Proč zahájit resuscitaci masáží srdce a proč nikdy nedýchat do cizího člověka.
  - Jaká specifika přináší ošetření malého dítěte.
  - Kdy za vámi vyrazí letečtí záchranáři a proč používají vojenské brýle.
  - Jak komunikovat s dispečery, aby odborná pomoc přijela co nejrychleji.
  - Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka!

  Kniha Víta Samka je o superhrdinech mezi námi. O profesionálních záchranářích, lékařích, ale také o nás, obyčejných smrtelnících, kteří si – máme-li dobré informace a trochu kuráže – můžeme superhrdinský plášť taky občas přehodit přes ramena.

  O autorech

  Vít Samek (* 1982) působil třináct let jako záchranář u Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Společně se svou sestrou píše populární blog Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentky a pro MALL.TV natočil unikátní seriál vyvracející obavy z preventivních prohlídek s názvem Na vlastní otvor.

  Vendula Chalánková (* 1981) je výtvarnice, konceptuální umělkyně a kreslířka komiksových stripů. Její práce jsou zastoupeny mimo jiné ve sbírkách Národní galerie v Praze či vídeňského Museum für Angewandte Kunst. V roce 2009 získala Zlatou stuhu za knihu O Červené kalkulce, výtvarně například zpracovala život, dílo a kuchyni Leoše Janáčka.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme