e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

  Kategorie: Severské krimi
  Počet stran: 335
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Nejlepší finská krimi roku 2014.

  Druhý díl série s vyšetřovatelkou Annou Fekete. 

  Na konci mrazivé zimy se Anna potýká s několika složitými případy. Policii se nedaří zjistit totožnost starého muže, kterého na odlehlé silnici přejelo auto. Místo činu budí podezření. Proč ve sněhu nejsou žádné stopy? Byl muž vůbec naživu, když do něj vůz narazil? Anně nedá spát ani podivné úmrtí narkomana, kterého policie objevila při razii v drogovém doupěti. Existuje spojení mezi těmito případy a mladým přistěhovalcem, který má být vyhoštěn ze země? Práci Anně nijak neulehčuje fakt, že případ přejetého starce i osud přistěhovalce Sammyho se jí osobně dotýkají.

  -----

  Napínavý a provokativní thriller se silným sociálním poselstvím potvrzuje, že Kati Hiekkapeltová je jedním z nejvýraznějších a nejdůležitějších hlasů žánru scandi-noir.
  - Eva Dolanová, spisovatelka

  Elegantní styl psaní úžasně kontrastuje s tématem románu. Kati Hiekkapeltová je opravdová spisovatelka.
  - Anya Lipska, spisovatelka

  Napínavý a mrazivý kriminální román se surovým, pronikavým příběhem. Kati Hiekkapeltová umí skvěle vystavět zápletku a nádherně psát.
  - Craig Robertson, spisovatel

  Hiekkapeltová jistou rukou propojuje sociální komentář, popis tíživé situace uprchlíků, vhled do myslí a motivů narkomanů i soukolí policejního vyšetřování. Tento sevřený a napínavý příběh je mnohem víc než jen detektivka.
  - ForeWord Magazine


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme