Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
78%
(17 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
27.4.2026
1
Patrik se probudí a zjistí, že neleží doma ve své posteli, ale v nemocnici. Vůbec neví, co se stalo. Od personálu se dozvídá, že udeřila třetí světová válka.
Patrik se snaží skládat střípky vzpomínek na to, co se mu přihodilo. Neví,kde je jeho kolega z práce, jeho žena a jeho syn. Zjišťuje, že prospal osm let. Vše je zničené a nic nefunguje jako dřív. Nebezpečí číhá na každém kroku. Vše řídí Vláda a...
Patrik se probudí a zjistí, že neleží doma ve své posteli, ale v nemocnici. Vůbec neví, co se stalo. Od personálu se dozvídá, že udeřila třetí světová válka.
Patrik...
Patrik se probudí a zjistí, že neleží doma ve své posteli, ale v nemocnici. Vůbec neví, co se stalo. Od personálu se dozvídá, že udeřila třetí světová válka.
Patrik se snaží skládat střípky vzpomínek na to, co se mu přihodilo. Neví,kde je jeho kolega z práce, jeho žena a jeho syn. Zjišťuje, že prospal osm let. Vše je zničené a nic nefunguje jako dřív. Nebezpečí číhá na každém kroku. Vše řídí Vláda a jsou zde různé gangy a není jednoduché zjistit, komu se dá věřit.
Kniha je napsaná čtivě. Neustálé napětí vás nutí číst dál a dál. Popis atmosféry míst a chování lidí působí opravdu věrohodně a tísnivě - při různých výpravách jsem měla neustále pocit, že se musím otáčet přes rameno a hlídat si záda.
Pro mě tohle byl opravdu výstup z komfortní zóny - sci-fi a postapo normálně nečtu, ale i přesto se mi kniha líbila. Ale stále u mě mají přednost příběhy z reálného světa.
Kniha je doplněna i obrázky k dokreslení atmosféry.
Číst více
Číst více
9.1.2025
,,Všem hlídkám... Potvrzené jaderné střely nad Evropou. Opakuji, jaderná hlavice nad Evropou. Okamžitě se stáhněte na nejbližší základnu a vybavte se ochranou. Využijte protiatomové kryty. Všechny jednotky, plná..."
Kde to jsem? Ku*va, kde to jsem? Proč jsem připoutaný k nemocničnímu lůžku? Tohle není nemocnice, vždyť jsou stěny plné plísně, zatuchlina a prach jsou všude. Co se stalo? Unesli mě snad?...
,,Všem hlídkám... Potvrzené jaderné střely nad Evropou. Opakuji, jaderná hlavice nad Evropou. Okamžitě se stáhněte na nejbližší základnu a vybavte se ochranou....
,,Všem hlídkám... Potvrzené jaderné střely nad Evropou. Opakuji, jaderná hlavice nad Evropou. Okamžitě se stáhněte na nejbližší základnu a vybavte se ochranou. Využijte protiatomové kryty. Všechny jednotky, plná..."
Kde to jsem? Ku*va, kde to jsem? Proč jsem připoutaný k nemocničnímu lůžku? Tohle není nemocnice, vždyť jsou stěny plné plísně, zatuchlina a prach jsou všude. Co se stalo? Unesli mě snad? Kde je moje Eliška a můj malý chlapeček? Dopr..., někdo sem jde....
Ano, přesně takhle akčně začíná tato kniha. Náš hlavní hrdina Patrik se probouzí po třetí světové válce. On o tom ale nemá nejmenší tušení. Svět jak ho známe přestal existovat. Praha se stala místem, kde se neustále musí každý bát. Násilí, anarchie, konflikty mezi gangy i velkými organizacemi jsou tu na denním pořádku. Dokáže Patrik v tomto světě přežít?
Moc se mi líbil styl, jakým autor píše. Krátké úsečně věty, které podtrhují akčnost scén. Akce je tu vážně hodně, a ačkoli obecně moc akční filmy ani knihy nemusím, tady mi to nehorázně sedělo. Prožívala jsem s hl.hrdinou každý okamžik a držela mu palce, aby vše dobře dopadlo.
Vláda i její odpůrci se o Patrika celou dobu přetahují. Obě organizace mají svou pravdu a obě chtějí Patrika využít ke svým účelům. Miluji, když se do příběhu přimíchá i politika. Tady bylo navíc super, že jste nevěděli, která strana je ta hodná, a která zlá. Ani náš hrdina to netušil a tak se doslova zmítal mezi dvěmi mlýnskými kameny.
Příběh skvěle graduje, takže nemáte čas vůbec se nudit. Na 266 stránkách dostanete akce jak v celém dílu Kobry 11.
Oceňuji, jak se v knize střídá minulost s přítomností. Perfektně nám to dokresluje Patrikovu osobnost. Jeho vztah s rodinou a oddanost službě.
Postavy jsou skvěle popsány a já si zamilovala hned několik z nich. Naopak mám i pár svých záporáků, kteří vlastně pro někoho záporáky ani být nemusí.
Perfektní jsou i ilustrace, které příběh dokonale dokreslují.
Jediné, co musím malinko vytknout je konec. Ten mi přišel trochu nelogický a rychlý.
Číst více
Číst více