Bratrstvo krve 2 - Fakt hustej nářez

František Kotleta

159 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: České fantasy
  Počet stran: 288
  Nakladatel: Epocha
  Série: Bratrstvo krve
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2012
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Kupte si elektronickou knihu a získejte slevu 45 % na nákup papírové knihy na stránkách nakladatele Fakt hustej nářez

  Volné pokračování románu bestsellerového románu Hustej nářez, který odstartoval cyklus Bratrstvo krve. Podle recenzí a ohlasů, a dokonce i podle samotného Jiřího Kulhánka, je František Kotleta jeho hrdým učněm a následovníkem, který má touto knihou šanci dotknout se mistrovy velikosti a dokonce ji překonat.

   

  "Kdybych nebyl Kulhánkem, chtěl bych býti Kotletou." – Jiří Kulhánek

  „Velikán Kotleta, mistr šalby a klamu – má inspirace.“– Miroslav Žamboch

  „Přesně jak se od řezníka dalo čekat: Je to maso.“ – Štěpán Kopřiva

   

  V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu. Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to vrátit upíry už navždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč – někdo podivný a nebezpečný, který za sebou zanechává radioaktivní stopu... Pokud má být lidstvo znovu svobodné, nezbývá než odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé.

  František Kotleta se vrací a je ještě hustější, akčnější a zábavnější.


  František Kotleta (*1981)

  Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, již pro neohrožené občanské a politické postoje perzekuovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. O Kotletově otci se nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během jeho tajné návštěvy Bruntálu.

  Dva roky strávil ve věznici Heřmanice, za což ale mohlo pouhé nedorozumění. Vzhledem k datu jeho narození si policie spletla nevinnou párty s ilegální oslavou narozenin Adolfa Hitlera. Při pokusu o rozehnání večírku zbil Kotleta sedm policistů do bezvědomí a jejich veliteli usekl několik prstů na ruce řeznickým sekáčkem.

  K literatuře se dostal až ve výkonu trestu, kde se seznámil s dílem velikána české akční sci-fi, Jiřího Kulhánka. Po několika neúspěšných pokusech rozvíjet Mistrovo dílo (kterýžto nápad mu posléze ukradl Martin Moudrý) se rozhodl vstoupit na trnitou cestu originální tvorby a hned jeho prvotina byl jednoznačný zásah do černého.

  Hustej nářez (2010), úvodní díl cyklu Bratrstvo krve, je dílo plnokrevné, sofistikované, avšak zároveň neoddiskutovatelně zábavné, a okamžitě se v české literatuře stalo kultem, který nemá obdoby. Drsný, ale emotivní příběh několikasetletého upíra Jana Bezzemka, který je nucen společně s dalšími krvesaji bránit Zemi před invazí zlovolných mimozemšťanů, obsahuje všechny potřebné ingredience, aby překonal úzké mantinely žánrové tvorby a stal se plnohodnotným uměleckým dílem, takzvanou vysokou literaturou vhodnou pro intelektuály i pro normální slušné čtenáře.

   

  Vydává nakladatelství Epocha, s. r. o. ve spolupráci s freetimepublishing, s. r. o.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Petr

02. 07. 2012

docteno .. jao davam 4 bludistaky z 5 .. Pravda, obcas jsou tam logicky kopance, obcas dej utika vpred tak rychle ze se clovelku rozmaze pred ocima az temer zadne detaily nejsou videt, ale myslim ze celkove je to plne kompakni a velmi stavnate dilko. Mam pres palmknihy a tak nejak jsem se zakousl a nemohl prestat dokud jsem nedozvejkal. Bez spoiovani se to neda poradne zrecenzovat a spoilovat nechci. Ale rekl bych ze autor je vyzralejsi nez v prvnim dile, cerneho humoru a telnich tekutin se najde vrchovate a obcas narazime i nenapadne pomrkavajici (pop)kulturne / historicky odkaz. Nekdo by mohl rict ze je to prilis strucne, povrchni a obcas prilis zjednodusujici a nektere vtipky lehce ... jak to rict .. slabsi ? Ale urcite je to lepsi nez Vyhlika na Vecnost, to si me kamenujte jak chcete. Resp VnV ma od zacatku zasadne klesajici tendenci az do sracek. Tady je to treba o neco nic, ale zas si to drzi svuj velmi dobry standard.

Stanislav

06. 07. 2012

Co napsat čte se to skvěle a nejlépe na jeden zátah-a takových knížek za rok moc nepotkám. Autor je rozhodně lepší ve druhém díle,jen škoda toho konce-je to jak přepůlená kniha. V hodnocení jinak souhlasím s názorem zde P.Svrcula vcetne nazoru na samotného mistra:) a nakonec sem stím třetím dílem... Honem,honem. Ps už pro tu obálku nejspíš koupím i papír.

Martin

22. 07. 2012

Konečně Kotleta alespoň trošku ubral na tempu a dovolil mi si alespoň udělat pauzu na toaletu, cigárko, práci atd. což z mého pohledu tomuhle dílu velmi prospělo a stává se tak pro mně daleko lepším než díl první. Za co bych ale hned sebral jednu * je poslední kapitola. Tohle se prostě mezi slušnými upíry nedělá a pokud jsem si koupil tyto dva díly, nemusí mne autor tak hloupě lákat k dílu poslednímu. Hvězdu nicméně neuberu, protože jsem se bavil 100x víc než u VnV které u mne naprosto propadlo a už začínám mít vážně kopřivku z jakéhokoliv komentáře o "mistru" Kulhánkovi...

Michal

30. 10. 2012

Není co dodat pro milovníky Kulhánkovského stylu jedině 5 hvězd :-)

Richard Novotný

28. 01. 2013

Super čtivo, už aby zase něco vydal.

Jan

31. 03. 2013

První díl přinášel čerstvý nářez, tady už jenom mlejnek rutinně tlačí růžový separát. Prvotřídní, ale už trochu okoukané řežbě podráží nohu vtipy tak kostrbaté, až mi bylo za autora trapně.

Petr Čapek

26. 04. 2013

Procestujeme pěkný kus světa, dozvíme se nové střípky co jsou vlastně ty kartani zač a pozadu nezůstane ani pramáti všech krvesajů Sangot. Čtenáře, který se obává, že druhý díl bude taková polívčička před hlavním chodem v podobě třetího dílu, František Kotleta potěší, protože Fakt Hustej Nářez je nejspíše ještě hustější než první díl.

Kateřina Dušáková

04. 10. 2018

Budu stručná – tento autor umí. Prozatím soudím podle dvou přečtených knih a z obou jsem nadšená. Směle a s radostí se klidně pustím do další, protože tahle kulervoucí masakrózní podívaná nemá chybičku! Celá recenze na blogu vendi13.blogspot.cz


Doporučujeme