Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Neviditelný

C.D. Payne

149 Kč

Žánr:
Počet stran: 288
Nakladatel: Jota
Rok vydání: 2012
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, mobi

Ve své nejnovější knize C. D. Payne přináší lehce absurdní příběh klasického „losera“ á la Big Lebowski. Sedmatřicetiletý Axel Weston, nezaměstnaný novinář v Los Angeles, v rozvodovém řízení a finančně na dně, jednoho dne čirou náhodou objeví způsob, jak se stát neviditelným. Této překvapivé schopnosti začne záhy využívat ve vlastní prospěch; nejdříve krádežemi v obchodech, neplacením v restauracích či špehováním druhých lidí (včetně své odloučené manželky), poté snahou vybudovat si kariéru špičkového paparazziho.

Ukáže se však, že být neviditelný není až tak snadné, jak se zdálo. Původně snadný plán se vzápětí začne zadrhávat, jelikož o jeho schopnosti se dozvídají další osoby, a Axel musí čelit zcela nečekaným komplikacím, mimo jiné enormnímu zájmu ze strany FBI.

Při útěku před zákonem tak Axel předstírá vlastní smrt. Vzápětí však zjistí, že jeho neviditelnost se mu stává prokletím, protože již není schopen vrátit se do normálního, viditelného stavu. Zbývá mu jediné možné řešení…

***

C. D. Payne (*1949 Ohio) je americký volnomyšlenkářský spisovatel. Proslavil se především sérií kultovního deníku Mládí v hajzlu. Vystudoval historii evropských zemí na Harvardu, poté se živil jako redaktor, grafik, reklamní textař, fotograf, stavitel vlastního domu aj., měl asi třicet zaměstnání a žádné se mu podle jeho slov nelíbilo. V současné době se věnuje provozu svého nakladatelství Aivia Press, muzeu karavanů a psaní beletrie. Žije v Sonoma County, severně od San Franciska.

***

Nová kniha autora kultovní série Mládí v hajzlu.

Od autora kultovní série Mládí v hajzlu s Nickem Twispem, jež se stala předlohou filmu společnosti Dimension Films.

Nové skvělé dialogy z pera C. D. Paynea.

C. D. Payne se vrací v plné síle s novým příběhem.

Sedmatřicetiletý loser objeví trik, jak se stát neviditelným.

Sedmatřicetiletý Alex Weston potřebuje hodně rychle nějaký zázrak, aby zachránil svůj život.

Humorný a lehce absurdní příběh o neviditelnosti. 

***

Kniha je určena fanouškům C. D. Paynea, těm, jež vyrostli na příbězích Nicka Twista, není to text pro teenagery, ale pro dospělé.

 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme