Chuť jablečných jadýrek

Katharina Hagena

119 Kč

Žánr:
Počet stran: 240
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2010
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Vzpomínky na letní prázdniny u babičky jsou plné magického třpytu, povídání tet jim přidává nádech tajemství. Katharina Hagena vypráví o osudech tří generací žen v jedné rodině. Chuť jablečných jadýrek je pohnutý román o vzpomínání a zapomínání, psaný s nádherným humorem i moudrostí.

Po Berthině smrti zdědí Iris její dům. Ocitne se tak znovu po mnoha letech ve starém domě své babičky, kde si kdysi jako malá o letních prázdninách hrávala se svou sestřenicí. Prochází se pokoji a zahradou a ocitá se ve světě, který nepodléhá běhu času, ve světě, kde se červený rybíz přes noc mění v bílý a připravuje se z něj marmeláda slz, kde stromy kvetou dvakrát do roka, vesnice mizí a ženám od prstů srší jiskřičky. Ale dům je zanedbaný a zahrada zarostlá bodláčím. Iris se probírá vzpomínkami na věci dávno zapomenuté: Co opravdu dělal její dědeček, než odešel do války? Do koho byly zamilované Berthiny sestry? Kdo rád jedl jablka i s jadérky? Pak si vzpomene na sestřenici Rosemarii a na noc, kdy se jí stala ta nehoda. Co vlastně dělala Rosemarie na střeše skleníku? Chtěla snad Iris něco říci?

Katharina Hagena (nar. 1967) pochází z Karlsruhe, vystudovala anglistiku a germanistiku v Marburgu, Londýně a Freiburgu. Působila jako vědecká pracovnice v nadaci James Joyce Stiftung v Curychu, vyučovala na Trinity College v Dublinu a na univerzitě v Hamburgu. V roce 2006 vyšla její kniha Was die wilden Wellen sagen. Der Seeweg durch den Ulysses. Společně se Stefanií Clemenovou vydala knihu pro děti Grausi schaut unter den Stein. V současné době žije v Hamburgu jako spisovatelka na volné noze. Román Chuť jablečných jadýrek vyšel v roce 2008, dosud se prodalo více než 500 000 výtisků.

 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jana Toningerová

06. 07. 2012

Velmi příjemná, oddychová kniha. Vřele doporučuji. Pokud bych měla tu možnost, přečetla bych ji v kuse.

Štěpánka Němejcová

10. 03. 2013

Německá literatura bývá nedoceňovaná. Tato kniha Vás přesvědčí, že stojí za to se o literaturu našich sousedům zajímat.

Patrik Stach

26. 04. 2013

Sem tam musím knihy od Petry Neomillnerové proložit něčím, co voní po jablkách a vzpomínkách. Rozhodně se k Chuti jablečných jadýrek vrátím.

Jiří

01. 06. 2013

Také pro mne velmi příjemné překvapení. Obvykle čtu historické romány nebo detektivní thrillery, k této knize jsem se dostal více méně náhodou a bylo to jako pohlazení. Obyčejný příběh, ale napsaný krásnou formou... Německá literatura je trochu ve stínu, ale zjevně neprávem.

Romana Koudelková

30. 12. 2013

Pohoda, kniha se krásně čte. Moc příjemná atmosféra, silný rodinný příběh.


Doporučujeme