Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Komentář k zákonu č. 93/2009 Sb. Zákon o auditorech. 3., akt. vydání

Vladimír Králíček

265 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Literatura faktu, učebnice
  Počet stran: 192
  Nakladatel: Wolters Kluwer
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: pdf

  Komentář zákona č. 93/2009 Sb., o auditorech a o změně některých zákonů (zákon o auditorech), je určen nejen všem auditorům a jejich asistentům, ale také těm, kteří se připravují na účetní praxi na vysokých školách, nebo jsou v pozici vlastníků, investorů, manažerů či obecně uživatelů účetních informací.

  Nové přepracované znění komentáře vychází především z masivních změn, které obsahuje novela zákona o auditorech vycházející ze změněných evropských předpisů. Za zcela zásadní změnu je třeba považovat oddělení auditu „obyčejných účetních jednotek“ od auditu subjektů veřejného zájmu. Těmi jsou především společnosti, jejichž cenné papíry jsou kotované na veřejném trhu v rámci Evropské unie, ale i banky, pojišťovny a další subjekty, jejichž význam je takový, že si je národní legislativy jednotlivých členských států EU mezi subjekty veřejného zájmu zařadily. Tímto oddělením se mimo jiné výrazně zvyšuje pravomoc, ale i odpovědnost dohledových orgánů, tedy v České republice Rady pro veřejný dohled nad auditem, která podle nové legislativy vykonává dohled nad těmi statutárními auditory nebo auditorskými společnostmi, které ověřují účetní závěrky a výroční zprávy subjektů veřejného zájmu.

  Výklad je prováděn odděleně k jednotlivým paragrafům zákona s přesnými odkazy na související ustanovení, ostatní právní předpisy a navazující literaturu.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit