Plachetnice z Božkova

Michal Kratochvíl

159 Kč

Žánr: Thrillery, napínavá četba
Počet stran: 309
Nakladatel: Michal Kratochvíl
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Plachetnice z Božkova je autentický thriller z plzeňského podsvětí. Hlavními představiteli jsou drsný kapitán Horký, který začíná mít víc problémů s vlastním životem než s kriminálními případy a vysokoškolský student Jakub, který se proti své vůli ve sledu událostí, pomalu, ale jistě, propadá do plzeňského podsvětí. První polovina knihy rozvíjí postavy v drsných, sociálně autentických situacích plzeňského podsvětí, kdy často čtenář neví, zda se zasmát či zatajit dech, rychlý a napínavý dějový spád nabírá kniha v druhé polovině, kdy vrcholí zápletka.

Příběh je unikátní tedy nejen spojením pohledů dvou naprosto rozdílných osob a prostředí (student tápající životem versus sarkasmem prosáklý kapitán kriminální policie), ale i přímou surovou autentičností pouliční Plzně z přelomu 20. a 21. století.

Ke knize autor nakreslil titulní stranu a na webu www.kriminalniplzen.cz ji doprovází vlastními autentickými dobovými fotografiemi dokreslujícími tehdejší podsvětí.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Martin Havlík

31. 07. 2018

Dočetl jsem tuto knihu nedávno a že to opravdu stálo za to ! Moc se mi to líbilo, mělo to spád, opravdu je to čtivý a má to skvělý nápad i děj a konec velice povedený ( a teda moje nejoblíbenější postava byl určitě Milan, policajt ze starý školy jak má být). Doufám že plánujete další knihy, určitě tuhle knížku doporučím všem přátelům. Mimochodem bydlím v Plzni, a jak jsem to četl, vybavovaly se mi jednotlivé části Plzně a ještě víc sem si knihu užíval.

Marek Dobiáš

02. 08. 2018

Hezký a čtivý příběh. I přes lehce pomalejší střed dávám 4 hvězdy za výborné hlášky a konec co měl tempo. Je to povedená česká kniha. Určitě doporučuji, pobavíte se.


Doporučujeme