e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Malé pikantní vraždy

Jussi Adler-Olsen

189 Kč

  Kategorie: Světové krimi
  Počet stran: 104
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Černočerný obchodní nápad a mrazivě záhadná vražda

  V povídce Malé pikantní vraždy se setkáváme s Larsem Hvillingem Hansenem, který vede v podstatě obyčejný život. Až do chvíle, kdy ho opustí žena a on sám se navíc ocitne ve finanční tísni. Lars tak musí zvážit všechny možnosti. Naštěstí dostane senzační obchodní nápad! Vypozoruje, že ženy dokážou někdy mluvit opravdu otevřeně: se svým kadeřníkem nebo s nejlepší kamarádkou klidně probírají, jak se nejlépe zbavit manžela. Ano, za přiměřený honorář Lars osvobodí ženy od jejich manželů. Jen přitom nesmí téct krev, a to za žádnou cenu. A úspěch se dostaví — Lars si slušně vydělává, poptávka je vysoká a jeho metoda nenapadnutelná. Pak se však stane něco, co podstatou jeho nového dvojího života zásadně otřese… 

  V povídce Škvíra si autor pohrává s motivem druhé světové války, kterému se věnuje například i v sérii o oddělení Q. Pointu možná odhalíte mnohem dřív než hlavní postava, avšak postupné, skvěle promyšlené rozplétání příběhu vás pobaví a snad i trochu vyděsí. Povídka vás navíc rozhodně pobídne k zamyšlení. Ukazuje totiž víc, než by se na první pohled mohlo zdát. 

   ––––

  Jednoduše vystavěný detektivní příběh, který je vtipný a úplně jiný než to, na co jsme doposud byli u Adlera-Olsena zvyklí.
  – LESELUPE.DE

  Krátké, silné a černé. Milovníci románu o­ detektivu Carlu Mørckovi, kteří si jednou chtějí vychutnat úplně jiného Adlera-Olsena, si přijdou na své.
  – BUCHWURM.DE

  Jussi Adler-Olsen si evidentně užívá, že může rozvinout svůj talent na černý humor.
  – SONNTAG­EXPRESS


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme