Pršeli ptáci

Jocelyne Saucierová

169 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 200
  Nakladatel: Argo
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  Mladá fotografka se při pátrání po jistém Boychuckovi, jenž přežil Velký požár v Mathesonu, vydá do hloubky kanadského lesa. Najde jezero a u něj sruby, v nichž žijí starci Tom a Charlie, Boychuck ale podle jejich tvrzení před pár dny zemřel. Vlastníma rukama mu přece vykopali hrob… Tak začíná podivuhodný román o svobodě, jíž jsou lidé nehledě na věk ochotni obětovat pohodlí i bezpečí, o přátelství, které jde doslova až za hrob, a o lásce, jež může vzplanout stejně nečekaně jako oheň, který poznamenává nejen těla, ale i duše. Tajemný Boychuck je toho důkazem. Jocelyne Saucierová vyšla při psaní tohoto příběhu ze skutečných historických událostí a z vyprávění posledních pamětníků, již přežili Velké požáry, které začátkem 20. století zpustošily sever Ontaria. Oheň tehdy několikrát strávil nejen lesy a polnosti, ale mnoho vesnic a měst, lidé i zvířata společně prchali do jezer a studní… a pršeli ptáci.

  Tento román odhaluje většině čtenářů naprosto neznámou epizodu z kanadské historie a zároveň je to opravdová óda na svobodu, život v přírodě a na lásku, která může přijít ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká.

  babelio.com

  Nesmírně citlivý a nesmírně něžný román o přátelství, stáří, lásce a smrti. A zasazení do kanadských lesů mu přidává na kouzlu.

  babelio.com

  Cena pěti kontinentů frankofonie
  Literární cena gymnazistů

  Cena asociace France-Québec

  Ringuetovu cena Quebecké literární akademie a dalších sedm ocenění.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme