e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

169 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 192
  Nakladatel: Argo
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  Kdysi dali rodiče malého Felixe do odlehlého katolického sirotčince, aby jej zachránili před fašistickým zlem. Bylo mu šest. Po čase ze sirotčince utekl, aby našel maminku a tátu. Nenašel je, ale zachránil malou Zeldu. Potom oba uprchli z transportu jedoucího do koncentračního tábora a potkali statkářku Geniu, která jim vybělila vlasy, dala německá jména a nebála se starat o dvě židovské děti. Když nacisté Zeldu i Geniu zabili a statek, kde se teď už třináctiletý Felix schovával, shořel, dal se hrdina k partyzánům, aby pomohl nacisty porazit. Brzy, doufá Felix, ta strašná válka skončí a on i jeho ochránce Gabriek budou žít v bezpečí. V poválečném zbědovaném Polsku však vládne chaos, hlad, bezpráví a krutost. Nikdo na nikoho nebere ohledy, platí tu pravidlo kdo s koho. Felix překonává obrovské zklamání i velká nebezpečí – často je v ohrožení života. Potkává Anyu, dívku skrývající neblahá tajemství. Přesto hrdinovo dobré já vždycky zvítězí a naděje ještě neumírá. Země se začne uzdravovat a lidé se budou cítit lépe… už BRZY!

  Objevit v lidech to dobré, nenechat v sobě zvítězit zlo – to je naděje pro Felixe i ostatní. BRZY se odehrává těsně po druhé světové válce, ale je navýsost aktuální!

  Kniha byla vyznamenána cenou Children's Book Council of Australia, která patří k nejvýznačnějším australským literárním oceněním a uděluje se od roku 1945.

  „Ta kniha se vám otiskne do srdce.“ Guardian

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme