e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se rok 1944. V zákopech u Leningradu na východní frontě bojuje jednotka norských vojáků v německých uniformách za věc, v niž věří: za svobodné Norsko. Vojáci pocházejí ze všech společenských vrstev, nesdílejí politické názory ani důvody své účasti v bojích. Nejodvážnější z nich, Daniel Gudeson, je zastřelen a jeho tělo je uloženo do masového hrobu. Po jisté době se však v jednom vídeňském lazaretu objeví zraněný voják, který o sobě tvrdí, že je Daniel Gudeson. Muž se zamiluje do ošetřovatelky Heleny. Když vojáka povolá wehrmacht na jistou smrt na jihovýchodní frontu, naplánují si milenci společný útěk. 

A máme tu rok 1999. Do ulic Osla se vydává stařec, kterému právě jeho lékař sdělil rozsudek smrti. Stařec přemýšlí o válce. Ví, že ho před smrtí čeká ještě jedna mise. Vzápětí je nalezen jeden bývalý norský voják z východní fronty s podříznutým hrdlem. V téže době Harry Hole omylem postřelí během návštěvy prezidenta Billa Clintonta v Norsku jednoho agenta americké tajné služby. Harry je ke svému údivu povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy, například prošetření činnosti gangu provozujícího ilegální obchod se zbraněmi, jenž je navázán na neonacistické prostředí. Harrymu a jeho parťačce Ellen Gjeltenové se ovšem podaří zjistit, že stopy pašeráků zbraní vedou až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a roztáčí se kolotoč událostí.

Kategorie: Severské krimi
Počet stran: 577
Nakladatel: Kniha Zlín
Série: Harry Hole
Díl: 3.
Rok vydání: 2014
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-747-3153-2
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Michal

05. 03. 2014

Nemám ani chuť pokračovat dále, až budou zbývající 2/3 volné. Nuda, nuda, nuda.. Škoda, že vycházejí knihy J. Nesboa takto zpřeházeně. Tato kniha, je dle mého názoru, to nejslabší co jsem od něj četl. Bohužel.

Ludek

20. 03. 2014

Ja naopak velmi spokojen a zklamání se nekonalo.

Marie Jandová

20. 03. 2014

Červenka (dříve vydáno pod názvem Červenka nese smrt) je psána jiným stylem, než na jaký jsme u knih o Harrym Holeovi zvyklí. Obrovské množství flashbacků a válečných scén, postavy, o kterých si myslíte, že víte, kým jsou a nakonec zjistíte, že jde o někoho zcela jiného, velké množství osob a podobných jmen, která se trochu pletou. Každopádně zajímavý příběh, ačkoliv knihy s válečným tématem nejsou zcela moje gusto.

Lenka

24. 03. 2014

Četla jsem sice předchozí vydání, ale dost mě zklamalo. Rozhodně nejslabší Nesbo, kterého jsem četla.

Jiří Pagáč

26. 03. 2014

Spasitel, nebo Nemesis jsou lepší, ale přesto se mi Červenka hodně líbila. Dokonce jsem záporáka chápal, což je příjemná změna po vlně všech těch polo až totálních psychopatů které nechápu vůbec. :-)

Martina

12. 04. 2014

Pod tlakem prvních recenzí od ostatních jsem čtení odkládala....takže jsem začala až relativně dlouho po vydání, ale jsem nadšená....je to jiný a náročnější ....přesto super! Rozhodně jsem to nečetla jedním dechem, musela jsem se s tím vždycky po nějaké době vnitřně srovnat a regulérně ji dám znovu, abych pobrala i detaily...:-)

Gabriela Hankeová

25. 04. 2014

Mě se kniha moc líbila,není to sice takový krvák,ale děj je moc zajímavý,konečně vím jak Hary Hole poznal Rachel,tak skládačka zapadla.Zápletka jak se patří,moc hezké prolínání minulosti se současností,takže doporučuji.

Luboš

30. 04. 2014

Kdo zná ostatní knihy, pro toho je to jasná volba. Dozví se zde spoustu zásadních událostí, které se rozvinou v dalších dílech. Jen ten začátek je nutné překousnout.

Světlana

08. 06. 2014

*****


Doporučujeme