e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoli jiný detektiv. Stále však má pocit, že mu něco uniklo. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jako by si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, na jejím útlém těle však není jediná kapička. Joona pozoruje mrtvolu, prodlévá u každého detailu a přemýšlí. Je to vlastně ještě dítě, ale osud ji zavedl až do tohoto pokoje, do střediska speciální péče pro mládež. Možná měla jen smůlu na rodiče a pěstouny. Možná si mysleli, že tu bude v bezpečí…

Policie při vyšetřování komplikovaných případů občas využívá i pomoci spiritistických médií, není však známo, že by takováto spolupráce někdy přinesla ovoce. Proto když na linku pro veřejnost zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné dívky, nikdo jí nevěnuje pozornost.

Hon na pachatele je plný nečekaných zvratů. Každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory Hansenové nadále ignoruje. Nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli…

Lars Kepler je pseudonym, za nímž se skrývají Alexandra Coelho Ahndorilová (nar. 1966) a její manžel Alexander Ahndoril (nar. 1967). Oba mají rádi thrillery a rozhodli se vytvořit sérii kriminálních románů, které by nebyly spojovány s jejich dosavadní tvorbou — Alexander je např. autorem diskutované knihy o Ingmaru Bergmanovi Režisér (2006; česky Nakladatelství Lidové noviny 2010). Román Hypnotizér (2009; česky Host 2010) se stal mezinárodním bestsellerem, jeho filmové verze se ujal známý režisér Lasse Hallström. Druhým dílem byla neméně úspěšná Paganiniho smlouva (2010; česky Host 2011). Třetím, dosud posledním, je Svědkyně ohně (2011), která současně vychází také jako audiokniha v interpretaci Pavla Rímského.

Překladatel: Azita Haidarová
Kategorie: Severské krimi
Počet stran: 528
Nakladatel: Host
Série: Joona Linna
Díl: 3.
Rok vydání: 2012
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-729-4661-7
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Romana Julinova

29. 12. 2012

zajímavé téma,má to spád

Martina

27. 02. 2013

Světlana

27. 08. 2013

*****

Gabriela Hankeová

09. 09. 2013

Zajímavý styl vyprávení,běhá s toho mráz po zádech. SUPER

K

20. 09. 2013

Pseudonym Lars Kepler se nejen ve Švédsku ale postupně (a zaslouženě) i v Česku stává jakousi známkou kvality. Po knižním debutu'Hypnotizér', je 'Svědkyně ohně', stejně jako druhé dílo 'Paganiniho smlouva' příslib velmi adrenalinového čtení, které je u všech zmíněných knih prošpikováno fakty a informacemi ze všech možných odvětví, ne pouze suché popisování forenzních analytiků. Naopak! V době čtení, aniž bych o tom dopředu věděl, jsem pobýval ve městě, v kterém se tento příběh odehrává. Ovšem mrazení po celém těle zažili i další členové mé rodiny, kteří neměli onu možnost vidět popisované ulice z okna jako já.

Lenka

01. 11. 2013

...

Pavel Manák

25. 12. 2013

úžasná kniha. Postava detektiva se mi líbí moc.

Lucie

24. 04. 2014

Kniha se mi moc líbila, nejvíce pro mě překvapivé rozuzlení. Nikdy nejsem moc předvídavá v tom, kdo je vrah a jaký měl motiv, tady jsem však neměla absolutně vůbec páru a čekala něco jiného. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

Petr Sedlák

27. 04. 2014

Po přečtení Paganiniho smlouvy jsem nezaváhal ani chvíli a hned začal číst další díl a po přečtení tohoto jsem plynule pokračoval k dalšímu. Styl, rozuzlení (!), postavy, napínavost - naprosto bez chyby.

Marie Jandová

30. 04. 2014

Mě Paganiniho smlouva tolik nenadchla, ale Svědkyně ohně je naprostá pecka. Od knihy jsem se téměř nemohla odtrhnout. Líbí se mi styl vyprávění i psychologie postav. Děj se odvíjí na zajímavých lokalitách, originální pojetí. A konec je začátkem dalšího dílu! Už se moc těším.

Světlana

08. 06. 2014

*****


Doporučujeme