Rašeliniště

Susanne Janssonová

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Severské krimi
  Počet stran: 296
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Kdysi dávno tu pochovávali oběti bohům a říká se, že lidé tady beze stop mizejí ještě dnes. 

  Rašeliniště je opuštěná krajina s přikrčenými borovicemi, lukami zahalenými v mlze a nepevnou, propadající se půdou. Právě sem přijíždí bioložka Nathalie, aby dokončila experimenty pro svou doktorskou práci o zeminách. Nepřijíždí ovšem pouze kvůli výzkumu — její temná fascinace mokřady souvisí s traumatickým zážitkem z minulosti, který ji doposud děsí.

  Jednoho dne je v rašeliništi nalezen muž v bezvědomí, jemuž — podobně jako při prastarých rituálech s lidskými oběťmi — někdo naplnil kapsy mincemi. Nathalie a policejní fotografka Maja Lindeová společně pronikají vrstvami vzpomínek i rašelinných půd až k šokujícímu odhalení dávno ukrytých tajemství.

  Susanne Janssonová (nar. 1972) pochází ze švédského Åmål. Kvůli práci v reklamě se přestěhovala do Göteborgu a posléze zakotvila v New Yorku, kde studovala fotografii. Po návratu do Švédska pracovala jako fotografka na volné noze a zároveň se věnovala studiu žurnalistiky. Nyní žije se svou rodinou v městečku Lerum. Rašeliniště je její první román.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme