Než pomine tvůj hněv

Åsa Larssonová

129 Kč

Žánr: Severské detektivky
Počet stran: 288
Nakladatel: Host
Série: Rebecka Martinssonová
Díl: 4.
Rok vydání: 2012
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Čtvrtý díl skvělé detektivní série o neohrožené právničce. Rebecka Martinssonová, prokurátorka v severošvédské Kiruně, se zaplete do případu chladnokrevné vraždy. Mladý pár vysekal v ledu na jezeře díru, aby se mohl potopit k vraku letadla, které leží na dně. Ale během potápění kdosi přeřízne lano a díru zakryje dřevěnými dveřmi. Mladí lidé nemají žádnou šanci. Co hledali ve vraku letadla? A kdo je za to potrestal smrtí? Při pátrání přijde Rebecka na stopu dlouho utajovaným událostem z minulosti. A objeví nebezpečnou síť utkanou z viny, strachu a zrady, do které jsou zapleteni místní obyvatelé.

Åsa Larssonová (1966) pochází z Kiruny, malého městečka v severním Švédsku. V současnosti žije se svými dvěma dětmi na jihu Švédska, v blízkosti zámku Gripsholm. Než se začala věnovat psaní, pracovala jako daňová poradkyně. Její první kriminální román Sluneční bouře (2003; zfilmováno 2007; česky Host 2010) vzbudil ve Švédsku velký čtenářský zájem a získal ocenění za nejlepší kriminální prvotinu. Stejný ohlas měly i její další detektivní romány ze série, kterou spojuje postava Rebecky Martinssonové. Knihy Åsy Larssonové byly přeloženy do patnácti jazyků a za knihu Prolitá krev (2004; česky Host 2011) autorka obdržela Cenu za nejlepší švédský kriminální román. 

 V nakladatelství Host již vyšlo: Sluneční bouře (2010), Prolitá krev (2011), Temná stezka (2012).


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Martina

27. 02. 2013

Lucie

22. 09. 2013

Duchařská zápletka mi na začátku vadila, ale jen z principu, nemám ji ráda. Příběh nakonec mile balancoval mezi možným a nemožným a poskytl čtenářskou zábavu na několik dní.


Doporučujeme