Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Na zimu zavřeno

Jørn Lier Horst

99 Kč

Žánr: Severské detektivky
Počet stran: 336
Nakladatel: Jota
Série: William Wisting
Díl: 7.
Rok vydání: 2014
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, mobi

Idyla na chatě v létě, eldorádo pašeráků v zimě – tak to vypadá na řadě míst podél norského pobřeží. Malé chaty se choulí mezi ohlazenými skalisky a ve vzduchu ještě slabě voní grilované maso. Ale zima se neúprosně blíží. Krajina se noří do podzimní mlhy a v oknech prázdných chat se zrcadlí šedomodré moře. Jørn Lier Horst popisuje opuštěné chatové oblasti tak zručně, že čtenářům běhá mráz po zádech. Po přečtení této knihy už podzimní víkend na chatě nikdy nebude jako dřív.
Pobřežní krajinu halí hustá podzimní mlha. Ove Bakkerud se chystá strávit poslední klidný víkend na chatě předtím, než ji na zimu zabední. Dorazí však na místo, které zloději vyrabovali a obrátili vzhůru nohama. A ve vedlejší chatě leží zavražděný muž.
Vrchní inspektor William Wisting už se s hrůznými vraždami setkal, ale zoufalství, jehož je tento podzim ve Stavernu svědkem, je pro něj nové.
Tato kniha potěší všechny vyznavače tradičních detektivních románů, které velmi přesně a věrně popisují průběh policejního vyšetřování. William Wisting však nepatří do řady detektivů alkoholiků s problémy v osobních i profesních vztazích. Je to prostě jen naprosto normální, zkušený a empatický policista plně oddaný své práci. 

Jørn Lier Horst (27. února 1970 v Bamble) je norský spisovatel detektivních románů a dramatik žijící ve Stavernu. Do roku 2013 pracoval jako vrchní vyšetřovatel v policejním okrsku Vestfold a kromě policejního vzdělání studoval také kriminologii, filozofii a psychologii.
Jeho debut Klíčový svědek je inspirován neobjasněnou vraždou důchodce Ronalda Ramma v Larviku roku 1995. Tato kniha zahajuje sérii devíti románů o policistovi Williamu Wistingovi. Horstovy knihy byly přeloženy do řady jazyků. Za román Zazimováno obdržel Cenu norských knihkupců (Bokhandlerprisen). Předposlední kniha o Williamu Wistingovi, Honicí psi,vydaná roku 2012, získala Rivertonovu cenu (Rivertonprisen) a Skleněný klíč (Glassnøkkelen), ceny za nejlepší norský, respektive skandinávský počin v rámci detektivního žánru.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme