Hypnotizér

Lars Kepler

179 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Severské krimi
  Počet stran: 544
  Nakladatel: Host
  Série: Joona Linna
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2010
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.

  Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.

   

  Lars Kepler je pseudonym, za kterým se skrývají Alexandra Coelho Ahndorilová (nar. 1966) a její manžel Alexander Ahndoril (nar. 1967). Oba mají rádi thrillery a rozhodli se vytvořit sérii detektivních románů, které by nebyly spojovány s jejich dosavadní tvorbou (Alexander je například autorem diskutované knihy o Ingmaru Bergmanovi The Director). Román Hypnotizér se stal mezinárodním bestsellerem, jen v Čechách se  prodalo přes padesát tisíc výtisků. Chystá se jeho filmové zpracování. Druhý díl románové série má název Paganiniho smlouva.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Petr Sedlák

21. 06. 2012

Knihu můžu jen doporučit, konec byl trochu předvídatelný, ale to až tolik nevadí. Hlavní hrdinové jsou možná až příliš hrdinové (Erik a Simona se po ztrátě kontaktu s policejní hlídkou vydávají hledat na vlastní pěst, Joona je prakticky dokonalý policista, atd.), ale jinak je to čtivá kniha s trochu drsnou severskou zápletkou.

Mikuláš

12. 10. 2012

Po poněkud pomalejší expozici se děj opravdu rozjede. A finále, prostě fantazie.

Michaela

05. 06. 2013

Knihu doporučuji. Trochu drsnější, ale jinak čtivé. Recenze mi připadají trochu přehnané, ale kniha se mi jinak celkem líbila. Nyní čtu druhý díl a ten se mi líbí ještě víc.

Světlana

02. 08. 2013

****

Marie Jandová

10. 09. 2013

Čtivé, zcela uchvacující. Sice místy dost drsné, ale odtrhnout jsem se od knihy nemohla. Pro lidi se zájmem v psychologii to bude pošušňáníčko. Opravdu jsem z knihy byla nadšená.

Markéta

02. 01. 2014

Severské detektivky pro mě byly tabu. Vrah byl přece zahradník nebo sluhy, že?:-) Přeci jen jsem to zkusila a byla jsem velmi překvapena. Kniha je velmi čtivá, svižná a zajímavě se vrství. Vřele doporučuji.


Doporučujeme