395 Kč

Žánr: Sci-fi
Počet stran: 624
Nakladatel: Talpress
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Měsíc zasáhne záhadný super hustý (neviditelný) objekt a roztříští ho. Lidstvo si zprvu oddychne, že o vlásek uniklo zkáze, avšak vědci brzy zjistí, že trosky se budou dále tříštit a nakonec se zřítí na Zemi a vyhubí veškerý život. Nikdo neuteče, snad jen do vesmíru. Tam ale zatím obíhá pouze Mezinárodní vesmírná stanice ISS...

Velkolepá sága o vůli přežít se opírá o vědecké poznatky a působí spíše jako dokument skutečné katastrofy. Autor obratně líčí technické detaily, fyzikální principy a sociologické jevy. Kniha zvláště ve druhé části z daleké budoucnosti hýří nápady a koncepcemi, které přes svou bizarnost mají uvěřitelný a zdůvodněný vědecký základ.

Lahůdka pro milovníky klasické sci-fi.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Petr Chochel

10. 02. 2019

Tohle je hodne specificka kniha. Nevim, zda mohu rict ze se mi libila ci nelibila. Namet je skvely. Zapletka v principu take. ALE - naprostou vetsinu knihy tvori neuveritelne nudne popisy a vysvetlovani vseho mozneho od kosmicke mechaniky az po epigenetiku... Vysledek je - velice podivny kdyz budu hodny. Pokud se vam na stranku textu popisu vejde jeden radek s nejakym dejem, tak je cca pravdivy popis tehle knihy. Takze berte to upozorneni ze jde o "liceni technickych detailu, principu a jevu" velice vazne. Bohuzel vice jak 95% knihy to tak je.

Václav Pospíšil

26. 02. 2019

O autorovi jsem velmi vysoké mínění. Po přečtení této knihy jsem ho do značné míry ztratil. Námět je rozhodně zajímavý, a lidsky sliboval drama. Ovšem realizace je někde úplně mimo - postavy jsou nepřesvědčivé, dokonce až schematické (!), průběh děje zcela nepravděpodobný. Očekával jsem alespoň fundovaný vědecký přístup, ovšem nic takového jsem našel. Rád bych věřil, že se to jenom nepovedlo a příště to bude lepší.


Doporučujeme