Prstenec prozření

Julie Nováková

139 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 240
  Nakladatel: Brokilon
  Série: Blíženci
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2015
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Edice "Evropská space opera"

  „Co může srazit na kolena celou civilizaci? Válka? Vyčerpání zdrojů?“

  „Totální prohra. Vědomí, že je konec, dál už to nejde.“

   

  Stalo se snad něco takového pradávné civilizaci Hvězdoměnců, která po sobě zanechala jen síť mezihvězdných zkratek? Je to důvod, proč je tunelů konečné množství a lidstvo nyní naráží na jejich limity?

  Aby pronikalo dál do vesmíru, musí se naučit vytvářet nové tunely – zatím však plně nerozumí ani principu těch současných. Kdo by si také dokázal představit procesy na mnoharozměrné úrovni?

  Možná člověk, který už není tak docela člověkem, jak ke svému šoku zjistí kyberneuroložka Celeste Hewittová v nejpodivnějším případu své značně neortodoxní praxe. Mohou být dva znetvoření mutanti, které s vypětím sil udržoval při životě ilegální genový inženýr, jedním z kousků skládačky vedoucí k novým mezihvězdným tunelům? A mohou pomoci informace, které má na despotické Nirváně s nasazením života získat elysijský agent, který nezná ani své vlastní jméno a mívá nebezpečné sny?

  Další dílek možná spadl do klína trojici vědců, kteří cesty zkoumají – ti se však musejí dát na zběsilý útěk před nepřáteli. A postupně se schyluje k nové válce...


  První díl trilogie.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Rudolf Rosa

07. 04. 2020

Hezky se to četlo, příjemné scifi, jdu koupit další díl :-) Špionážní linka příběhu na mě až příliš divoká a snad trochu naivní, ale všeprostupující idea rozsáhlého genetického inženýrství mi hodně sedla, to je ostatně v dnešní době docela živé téma, takže kniha, která v tomhle směru hodně popouští uzdu fantazii, mi hodně vyhovuje, to je přesně ta stimulace, kterou jsem chtěl a potřeboval pro vlastní fantazii :-) Téma mezihvězdných tunelů se zatím spíš jen otevřelo, tak se těším, že v dalších dílech se i v tomhle tématu někam posuneme :-)


Doporučujeme