Protože je nás mnoho

Dennis E. Taylor

229 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 360
  Nakladatel: Host
  Série: Bobiverzum
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Pokračování zábavné sci-fi série Bobiverzum.

  Bob Johansson byl vždy nadšencem do technologií, takže když ho srazilo auto a on se probral o sto sedmnáct let později, tušil, že se na něho usmálo štěstí. Ještě víc ho pak potěšilo, když zjistil, že jeho vědomí, které je nahrané v počítači, bude řídit Von Neumannovu sondu.

  Bob a jeho kopie už čtyřicet let hledají obyvatelné planety. To je však jediná část původního plánu, která dosud platí. Při globální válce zahynulo 99,9 % lidstva, radikální skupina povstalců chce vyhladit i zbytek přeživších, nastává jaderná zima a Země začíná být čím dál méně obyvatelná, a navíc Bobové objevili mimozemskou rasu, pro kterou veškerý ostatní život představuje jen potravu.

  Při odletu ze Země očekával Bob život plný objevování a konejšivé samoty. Místo toho se stal vesmírným bohem primitivního mimozemského kmene a jedinou nadějí na přesun lidstva do nového domova.

  -----

  Navzdory temnému a ponurému vyznění mnoha částí příběhu je Protože je nás mnoho lehkým, zábavným a velmi příjemným čtenářským zážitkem. Je zde také spousta odkazu pro sci-fi geeky, které jsou ovšem dostatečně přístupné, takže jejich kouzlo ocení i ti, kdo tomuto žánru běžně neholdují.
  - bibliosanctum.com

  Pokud se vám líbily knihy jako Marťan nebo Ready Player One, tak vás určitě nadchne i tahle.
  - fantasyliterature.com o knize My jsme legie

  Je v tom trochu Marťana, trochu Stopařova průvodce, něco ze Star Treku a zapomenout nemůžeme ani na seriálovou Futuramu. Těžko Boba nemilovat.
  - Pevnost o knize My jsme legie


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Pavel

16. 01. 2019

Výborné pokračování. Už se těším na další díl.

kateřina miklíková

04. 02. 2019

Stále vtipné, stále zajímavé. Zůstalo mi vše, co se mi na prvním dílu líbilo a navíc to vypadá na napínavé a akční pokračování. Více informací v článku na mém bloGu zde: https://trojtecka.blogspot.com/2019/02/protoze-je-nas-mnoho.html

Stanislav

17. 02. 2019

Druhý díl hraje na o dost vážnější strunu-ono taky vyhlazení lidstva a spol není žádná sranda,že-ale zároveň udržuje lehký nadhled. Přitom ale autor dokáže v rámci svižného děje nadhodit nejen dopady technologii ale i otázky hranic lidskosti a toho kdo je vlastně víc člověkem.A krom toho ve trojce nás nejspíš čeká pěkná řežba tak sem s ní. PS moc pěkný překlad.

Jan

18. 04. 2019

Sem to dočet............. trochu chaos v Bobech ale děj a našponování v OKeji............ se těším na další díl, eskli teda bude ????

kateřina miklíková

04. 02. 2019

Stále vtipné, stále zajímavé. Zůstalo mi vše, co se mi na prvním dílu líbilo a navíc to vypadá na napínavé a akční pokračování. Více informací v článku na mém bloGu zde: https://trojtecka.blogspot.com/2019/02/protoze-je-nas-mnoho.html


Doporučujeme