Křižník Thor

František Novotný

239 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 680
  Nakladatel: Nová vlna
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Píše se rok 2039, západní svět je v rozkladu a Čína se jej chystá dorazit. Její agenti preventivně likvidují odborníky, kteří by mohli její postup zpomalit.

  Tomáš Hornych a jeho přátelé se dostali na seznam smrti a musí se zachránit útěkem přes půl světa, který skončí až v Africe na palubě opuštěného amerického křižníku. Když jej uvedou do bojeschopného stavu, síly se ani zdaleka nevyrovnají, ale konečně jsou schopni odpovědět na ránu ranou.

  ***

  Ve všech postkatastrofických románech, dochází ke katastrofě naráz. Ta, která chytila za flígr celý západní svět, byla jiná. Chystala se skoro čtyřicet let a těžko se dalo říct, kdy vlastně začala. Bylo to v roce 2008, kdy zkolabovala makléřská firma Lehman Brothers a ukázalo se, že bankéři podvádějí své investory? Nebo v roce 2011, kdy agentura Standard & Poor’s snížila rating USA a rozjely se marné machinace Evropské unie na záchranu insolventního Řecka, jež do pěti let stáhly do finanční krize všechny země eurozóny? Nebo v roce 2012, kdy americký prezident prosadil škrty v rozpočtu na obranu, což vedlo k tomu, že v roce 2019 musely USA podepsat smlouvu s Čínou, v níž jí předaly zodpovědnost za část Pacifiku západně od Havaje? Nebo v roce 2022, kdy Německo odstavilo poslední jadernou elektrárnu a o pár let později fungovaly ve střední Evropě počítače, jenom když foukal vítr?

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Zdeněk

14. 11. 2013

Velice dobrá kniha, takový Kulhánek na moři. Stála za každou korunu, kterou jsem za ni zaplatil :-)

Antonin

05. 12. 2013

Pro me prekvapeni je to dlouhe skvele napsane ...mozna obcas zdlouhavejsi ....ale jinak velky prekvapeni.Cetl jsem na dva zatahy.

Jiri Gutman

05. 01. 2014

Možná zkrátit na čtvrtinu, ale autor Valhal psával zajímavěji.

Roman Soyka

06. 01. 2014

Prekvapujuco ctiva kniha z blizskej buducnosti s pohladom do namorneho zakulisia

Jan

19. 02. 2014

Akce za akcí, takže se člověk nenudí. Ten konec je jasný začátek dalšího dílu. Otázka je jak moc je ta budoucnost fikcí.

Jan Steiger

30. 03. 2014

výborná knížka,zhltnul jsem jí na jeden zátah

Marek

29. 04. 2014

Nečekal jsem že to bude tak dobré. Jsem překvapen, mile. Doporučuji.

Martin Horák

10. 06. 2014

Opravdu nádherná odpočinková kniha. Jen doufám, že námět je opravdu čisté Sci-fi.


Doporučujeme